Home » moda-giyim » Alexandrite lazer nedir nasıl uygulanır?
alexandrite lazer, alexandrite lazer uygulaması, alexandrite lazer kime uygulanır

Alexandrite lazer nedir nasıl uygulanır?

Artık üretilen ve uygulanan her işlemin birçok farklı yöntemlerini sağlayan ek kanalları üretilmektedir. Bu durum sağlık ve güzellik sektörü için de geçerlidir. Bu sebep ile lazer epilasyon hizmeti içerisine son yıllarda teknolojinin de desteğiyle bir lazer hizmeti türü eklenmiştir ve ismi alexandrite lazer olarak anılmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri en temelinde ısının ışığa ve ışığında lazer ışını haline dönüştürülmesi sonucu, insanların kıl köklerine ışın dalgalarının gönderilerek kıl köklerine tahribat uygulanması sonucu başarılı sonuçların elde edildiği bir yöntemdir. Ancak lazer epilasyon piyasası spekülasyon sonucu kötülenmek istenmiştir. Buna spekülasyonlara kaynak olarak genellikle lazer epilasyon işlemi sonrası cilr kanser oldu, lazer epilasyon yaptırdı hiç bir fayda görmedi, lazer epilasyon kanser yapıyor gibi bir çok başlık olmuştur. Bu sebep ile Alexandrite lazer teknolojisi geliştirilmiştir.alexandrite lazer, alexandrite lazer uygulaması, alexandrite lazer kime uygulanır

Alexandrite lazer 755 nanometre dalga olarak isimlendirilen ışın dalgaları ile deri altına nüfus etmektedir. Bu işlemin en büyük avantajı dalga boyu olarak kısa bir boya sahip olması ve deri altına işlerken sadece istenilen nokta olan kıl köklerine müdahale etmesidir. direk olarak kıl köklerini tahrip etmesi daha iyi sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Alexandrite lazer yaptıran bireylerde elde edilen sonuçlar hem daha sağlıklı hemde daha kısa süre zarfı içerisinde yanıt vermiştir. Ülkemizde son bir kaç yıl içerisinde Alexandrite lazer teknolojisi sistemi tamamıyla oturmuş bir şekilde hizmet vermektedir.

İnsan standart lazer epilasyon işlemleri yaptırırken vücutlarında her hangi olumsuz bir durum ile karşılaşmak istemezler. Özellikle genital bölge yada bikini bölgesi olarak adlandırılan kısımlarda lazer epilasyon sonucu meydana gelebilecek her hangi olumsuz bir durumu hiç bir bayan yaşamak istemediği için Alexandrite lazer işlemini tercih etmektedirler. Bu lazer işlemi genellikle kalın tüylere ve kıllara sahip olan bayanlarda ve erkeklerde daha iyi sonuçlar vermektedir. Sebebi ise, tüylü olan bölgeye yönlendirilen lazer ışınlarının, kalın kıl köklerine daha iyi bir şekilde tutunmalarından kaynaklanır. Bireylerin bu lazer epilasyon işlemini yaptırma kararı verirken hiç bir endişe duymalarına gerek yoktur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir