Home » güzellik-bakım » Bakırköy Karın Germe Estetiği Sonrası Masaj Tekniği

Bakırköy Karın Germe Estetiği Sonrası Masaj Tekniği

Son yıllarda pek çok bayan tarafından oldukça fazla rağbet gören karın germe estetiği, cerrahi müdahale kapsamında kalıcı olarak çözümlere ulaştırılmaktadır. Karın ve bel bölgelerinde fazla yağlanmaları olan bayanlar, mini ya da tam karın germe işlemlerine sahip olarak, sonuçlara ulaştırılıyor. Elbette ki bu işlemler hastane şartlarını taşıyan ortamlarda yapılması gerekirken, işlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunuyor. Bunlardan birisi de Bakırköy karın germe estetiği sonrası masaj tekniği olarak karşınıza çıkmaktadır.bakırköy karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği ameliyatı

Masaj tekniği hakkında

Ebetteki cerrahi müdahalelerden sonra genel olarak korse kullanımı doktorlar tarafından tercih ediliyor. Bunun yanı sıra ilk haftalarda ya da ilerleyen süreçlerde bazı masaj teknikleri ile rahatlık sağlanabiliyor. Fakat ilk günlerde ağrı ve şişlik olmasından dolayı ağrı kesiciler kullanılarak durum kontrol altına alınabiliyor. Böylelikle doktorlarınızın tavsiye ettikleri masaj hareketlerini uygulamak daha rahat olurken, bunların dışına çıkmak sağlık açısından tehlikeler oluşturabileceğinden dikkat edilmesi gerekenler arasında.

Yine, Bakırköy karın germe estetiği sonrası masaj tekniğinden farklı olarak, uygulama öncesinde şunlara dikkat etmek önemlidir.

  • Profesyonel bir uzman ile görüşmek
  • Operasyondan yaklaşık olarak 2 – 3 hafta öncesinden sigara, alkol ve aspirin kullanımını durdurmak
  • Vücudunuza uygun bir yöntem tercih etmek. Elbette ki bunun kararı doktor ve hasta tarafından birlikte verilmesi gerekiyor.

İyileşme süreci

İyileşme sürecinde 1-3 gün hastane ortamında kalmak daha sağlıklı olacaktır. İlk günlerde ağrı ve şişlik oluşabilmektedir. Yine ilk haftalarda, fazla efor sarf ettiren sporlar tercih edilmemelidir. Yara izleri ilk 3 ve 6 ay aralığında kötüye gitmiş gibi görünse de 9 ay 12 ay aralığında daha düzenli bir hale gelecektir. Ortalama olarak 2-3 hafta sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir