Home » sağlık » Basur Tedavi Yöntemleri
basur tedavisi, basur nasıl tedavi edilir, basur tedavi yöntemleri

Basur Tedavi Yöntemleri

De longo yöntemi nedir?

De longa yönteminin yaklaşık on yıllık bir geçmişi vardır. Ülkemizde yaklaşık dokuz yıldır uygulanmaktadır.  Uzmanlar tarafından de longo yönteminin tercih edilmesinin ve hastalara önerilmesinin sebepleri şunlardır. Diğer hemoroid tedavisi yöntemlerinde, özellikle cerrahi yöntemler çok ağrılı ve iyileşme süreci uzun yöntemler olduğu için hastalar doğal olarak bunlardan kaçınmaktadırlar.basur tedavisi, basur nasıl tedavi edilir, basur tedavi yöntemleri

De longo yöntemi hem iyileşme süresini çok kısaltmakta, hem de iyileşme dönemini çok konforlu bir hale getirmektedir. De longo yöntemindeki ağrısızlık şuradan kaynaklanmaktadır.  Diğer girişimler direk olarak hemoroid memesine yapılırken,  de longo yönteminde hemoroid memesi ile ilgili yapılan herhangi bir işlem yoktur. Bu işlemin yapıldığı bölgede ağrıyı algılayacak sinir uçları olmadığından işlem sonrasında hastalar hiçbir ağrı hissetmiyor.  Bu durum konfor açısından son derece avantajlı oluyor.  De longo yöntemi ile basur tedavisi yaklaşık on dakika sürmektedir.  Anastesi altında yapılmaktadır.  Daha sonrasında hastalar 1-2 saat hastanede dinlendirildikten sonra  aynı gün içinde evlerine dönebiliyor.  Sonraki süreçte son derece konforludur.  Çünkü bir gün sonra hastalar duş alabiliyor ve normal günlük yaşantılarına devam edebiliyorlar.

Hemoroid için bitkisel çözüm

Bitkisel hemoroid çayı

Malzemeler

—Bir tatlı kaşığı civanperçemi
—İki tatlı kaşığı aslanpençesi
—Bir tatlı kaşığı karahalile
—Bir tatlı kaşığı atkestanesi
—Bir tatlı kaşığı üzerlik tohumu

Hazırlanışı

Bir su bardağı ılık suyun içine yukarıdaki şifalı bitkileri ilave ettikten sonra tahta kaşıkla iyice karıştırıyoruz ve tam 45 dakika demlenmeye bırakıyoruz. Bitkisel hemoroid çayı 45 dakika demlendikten sonra süzgeçten geçiriyoruz ve şeker ilave etmeden gün içinde sabah ve akşam olmak üzere tüketiyoruz. Hazırladığımız bitkisel basur çayını sabah ve akşam yemeklerinden bir saat önce içmeniz tavsiye ediliyor.

Bitkisel hemoroid kremi

Malzemeler

—Yarım litre saf zeytinyağı
—200 gr sarı kantaron

Hazırlanışı

Yarım litre saf zeytinyağının içerisine 200 gr sarı kantaron bitkisi ilave edilir ve tahta kaşık ile iyice karıştırılır. Daha sonra hazırladığımız bitkisel basur kreminin üzeri tülbent ile kapatılarak 15 gün dinlendirilmeye bırakılır. 15 gün sonra kullanıma hazır olan bitkisel hemoroid kremini kanamalarda veya makatın dışına doğru sarkmış olan hemoroid dokusuna sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç defa uygulayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir