Home » güzellik-bakım » Bayanlarda Saç Dökülmesi
bayanlarda saç ektirme, kadın saç ekimi, saç ekimi yapımı

Bayanlarda Saç Dökülmesi

Bir bayanda durduk yere saç dökülmez. Ancak ve ancak testesteron seviyesiyle ilgili dihidro testesteronla ilgili olarak ve onların reseptör geçişleriyle ilgili olarak kuvvetle muhtemel ki bir sorun vardır. Onlara özellikle ayrı bakılıyor. Erkeklerde mesela bu dediklerimize bakılabiliyor çinko, silisyum bunlar çok önemlidir. Ama kadınlarda özellikle dökülmeyle iligli nedenlerde testesteron seviyesine bakmak gerekir.bayanlarda saç ektirme, kadın saç ekimi, saç ekimi yapımı

Baküde bayanlarda saç dökülmesi çok fazladır. Azerbaycanda çok yaygındır. Çok da şaşırılacak bir durumdur. Hormonal dengesizlikten dolayı, tahlilleri analizler yapıldığında hormonal dengesizlikler çıkıyor. Onun için bayanda bu tetkikler yapıldıktan sonra her halükarda ekim yapılabilir. Klasik olarak erkekle uygulanan ekim teknik olarak aynıdır ve hormonal dengesizlik varsa ve bunu tedavi ettirirsek öncesinde çok da başarılı neticeler alınabilmektedir. Erkeklerin saçı 1 numaraya vuruluyor, biraz kısaltılıyor özellikle tek tek kök toplamak için. Ondan sonra saç ekimi gerçekleştiriliyor.

Hanımlar fazlalaştırmak istiyor saçını, ön seyrektir de önüne saç ektirmek istiyor. Burada şuna dikkat ediliyor. Şimdi saçı kesmeden yapılabilir. Ama eğer hastayı iyi yönlendirmek lazım. Burada doktorların tecrübesi devreye giriyor. Bir bayan düşünelim. Alın çizgisi, saç çizgisi çok geriye doğru gitmiş. Sadece saç çizgisi öne alınmak için ekim yapılacak. Bu hastanın saçının komple traş edilmesi gerek yoktur. Ense bölgesinde saç kökü alınacak yer bölgesel olarak traş ediliyor, uzun saçlar orayı kapatıyor. Ancak diyelim genel olarak bir seyreklik var. Sıklaştırılmak isteniyor.

Eğer başarılı netice elde etmek isteniyorsa saç traş edilmelidir. Ekimden 1 hafta sonra hastaya deniliyor ki, sana peruk kullanmana izin veriliyor. Hastayı sosyal açıdan zor duruma düşürülmez. Zaten 4-5 gün çoğunlukla hastalar dışarıya çıkmak istemiyor. Özellikle bayan hastalar bu süre sonrasında peruk kullanımına izin veriliyor. Hatta bu konuda hasta yönlendiriliyor. O zaman daha başarılı neticeler elde ediliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir