Home » güzellik-bakım » Burun Botoksuna Dair Bunları Biliyor Musunuz?
burun botoksu nedir, burun botoksu nasıl yapılır, burun botoksunun faydaları

Burun Botoksuna Dair Bunları Biliyor Musunuz?

Burun estetiği cerrahi yöntemlerle olduğu kadar cerrahi olmayan yöntemlerle tedavide de tüm dünyada en fazla tercih edilen estetik operasyonlardandır.  Cerrahi olmayan burun estetiği tekniklerinden başında botoks enjeksiyonu uygulaması gelir.

Burun botoksu nasıl uygulanıyor?

Burun ucu düşüklüğü olan kişilerin botoks ile tedavisine alanında uzman plastik cerrahlar karar verir. Botoks enjeksiyonu tedavisine önce lokal olarak uyuşturma işlemi için krem ve ya sprey uygulaması yapılmaktadır. Ardından ortalama 15 dakika süren bir operasyon ile botoks enjeksiyonu uygulaması gerçekleştiriliyor. Botoks enjeksiyonun etkisi kişiye göre değişiklik gösterse de yine ortalama 2 – 3 gün içinde ortaya çıkıyor. Yine ortalama 1 hafta içinde burun ucu düzelir. İşlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez, ayrıca doğru bir teknik ile uygulanır ise herhangi bir şekilde morluk, şişlik ve ya ödem oluşmamaktadır. Botoks enjeksiyonunun etkisi ortalama 4 ve ya 8 ayda geçmektedir. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.burun botoksu nedir, burun botoksu nasıl yapılır, burun botoksunun faydaları

Botoks enjeksiyonu burun bölgesine nasıl etki etmektedir?

Botoks estetiği uygulaması ile burun sırtındaki çizgiler düzeltilir, aşırı açık duran burun delikleri daraltılabilir ile burun ucu kaldırılabilirsiniz. Burun bölgesindeki diğer sorunların giderilmesinde botoks ile birlikte diğer bir ameliyatsız teknik olan dolgu enjeksiyonu kullanılması da gerekir. Burun estetiğinde botoks ve dolgu enjeksiyonları bir arada kullanılarak estetik sorunlar gideriliyor.

Botoks kimler için uygun olmaz?

Botoks enjeksiyonu burun sırtı deformitesi fazla olanlar, burun içinde eğrilik olanlar ve solunum yollarından kaynaklanan nedenler ile nefes alma problemleri olanlar ile daha önceden burun ameliyatı geçiren kişiler için uygun bir operasyon olmaz. Burundaki ciddi boyuttaki deformasyonlar cerrahi yöntemler ile kalıcı bir şekilde tedavi edilmesi gerekir.

Botoks ile burun estetiği operasyonunda acı duyulur mu?

Botoks enjeksiyonu uygulaması ince uçlu enjeksiyonlar ile yapıldığı için işlem sırasında acı hissedilmemektedir. Eğer ki, hastanın iğne korkusu varsa öncesinde uyuşturma özelliği olan sprey ya da krem uygulanmalıdır. Operasyondan sonra da kızarıklık, şişlik ve ya herhangi bir şekilde iz oluşturuyor. İyileşme süreci olmayan bir operasyon olması sunmuş olduğu avantajların en başında gelmektedir. O izlerde birkaç güne geçer.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir