Home » Diğer » Çatı Faresi İlaçlama İşlemi
çatı faresi ilaçlama, çatı faresi nasıl ilaçlanır, çatı faresi ilaçlama işlemi

Çatı Faresi İlaçlama İşlemi

Dünya üzerinde bilinen fazla türde fare vardır. Ancak halk arasında en çok bilinen fare türleri şunlardır: ev faresi, tarla faresi, lağım faresi, çatı faresi, orman faresi, hamster, su faresi, kör faresi gibi türlerdir. Bilindiği üzere bu kemirgenler insanların hem sağlığını tehlikeye atar hem de maddi olarak ciddi kayıplar yaşatırlar. Bu türler eğer karınları açsa siz uykudayken yüzünüzü kemirebilirler. Bunu yaparken sıvı salgıladıkları için, siz kemirildiğinizi fark etmezsiniz bile ama onlar üzerlerinde bulunan binlerce mikrobu size bulaştırırlar. Bu haşerelerden çatı faresi ilaçlama ile kurtulabilirsiniz.çatı faresi ilaçlama, çatı faresi nasıl ilaçlanır, çatı faresi ilaçlama işlemi

Çatı faresi, diğer fare türlerine fiziksel olarak, oldukça büyük yapıdadır. Oldukça uzun kuyrukları vardır. Renkleri genellikle kahverengi ya da siyahtır. Büyüklük olarak lağım farelerinden de büyüktür. Adından da anlaşılacağı gibi evlerin tavan aralarında, çöplüklerde, bodrumda ve binalarda yaşarlar. Boyları genel olarak 30 santimetreyi bulur.  4 ay gibi kısa bir sürede ergenliğe ulaşan çatı farelerinin en önemli özelliklerinden birisi de çok çok küçük sayılabilen delikler arasından geçebilmeleridir. Güçlü ayak yapıları ve ayak parmaklarındaki tırnaklar sayesinde bir yerlere tırmanmakta hiç zorluk çekmezler, binaların en yüksek yerlerine bile hiç zorlanmadan tırmanırlar. Bu kemirgenlerin ortalama ömürleri 1 yıldır ve 1 yılda 10 yavruya kadar çoğalabilirler. Çatı faresi ilaçlama birimleri tüm bu bilgilere sahip olarak uygulama yöntemi seçmektedirler.

Çatı fareleri de diğer türler gibi kışları yiyecek bulmakta zorlandığı zamanlarda daha fazla ortada görülürler. Çatı aralarında dolandıkları için gürültüleri ile sizi rahatsız ederler. Yine bu canlıların üreme mevsimi olan ilkbahar mevsiminde, sıcaklığın artması ile bu kemirgenlerin hareket süresi de artar. Bu bakımdan profesyonel çatı faresi ilaçlama çalışmalarının bu mevsimlerde yapılması daha mantıklı olacaktır.

 Çatı Faresi İle Mücadele

Bu kemirgen türü, oldukça büyük yapıdadır. Çatı aralarında dolandığı için onları kontrol altında tutmak da zor bir işlemdir. Bu bakımdan onlardan kurtulmak için fare istasyonu kurmak gerekmektedir. Çatı fareleri ile bireysel olarak mücadele etmeniz mümkün değildir. Öncelikle çatı faresi ilaçlama servisi davet edilmelidir. 5 santimetrelik deliklere bile rahatlıkla girebilen bu canlılar, siz ilaçlama yapmadığınız takdir de bu bölgelere yuvalayabilir. Bu bakımdan doğru zamanda doğru ilaçlamayı yapmak için alanında uzman bir çatı faresi  ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekmektedir. Unutmayın ki fareler zeki hayvanlardır, onlar ile ferdi olarak mücadele etmek, vakit kaybından başka bir şey değildir. Garanti olarak bu canlılardan kurtulmak için profesyonel bir fare ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir