Home » anne-çocuk » Çocuk psikoloğu desteği ne işe yarar?
çocuk psikoloğu desteği, psikolog desteğinin çocuklara faydaları, çocuk psikoloğunun desteği neden önemli

Çocuk psikoloğu desteği ne işe yarar?

Çocuk psikoloğu desteği açısından çocuk gelişimi oldukça önemlidir. Gelişim takibi okul öncesi dönemde başlar ve  0-6 yaş ile ilköğretim döneminde yapılır. Görüşmeler ve testlerle başlayan gelişim takibi psiko analiz çalışmasında, çocuğun önde giden alanlarının ve yeteneklerinin desteklenmesi ile yönlendirilmesi geride kalmış alanları ile yetenekleri eğer varsa desteklenmesi ve yüreklendirmesi için yol haritası çizilir. Aileye, çocuklarının gelişimi ile ilgili rehberlik ve danışmanlık yapılarak çocuk gelişimi desteklenir.  Çocuklarla yapılan tarama çalışmaları oyun adı ile adlandırılır.çocuk psikoloğu desteği, psikolog desteğinin çocuklara faydaları, çocuk psikoloğunun desteği neden önemli

Bireysel danışmanlık için gereken destek

Kazanmanın da hazzına varmak mı yoksa siz kaybetmekten korkarak mı yaşamınızı zorlanarak geçirmek istiyorsunuz? Ya da sizin çocuğunuz bu konulara mı çekincesi kalsın? İşte tam da bu yüzden çocuk psikoloğu desteği alabilirsiniz. Günümüzde de sosyal yaşamın güçlüklerinin önemli olan büyük bir bölümü psikolojik kökenlidir. Geçmişteki olumsuz yaşanmışlıklar,  bugünkü yaşam kalitemizi bozan günlük yoğun üzüntü yaşamak, kırgınlık ve endişeler ile çözümü olan konulardır.  Yaşam kalitenizi ve çocuğunuzun geleceği ile içi huzurunuzu artırmak ve iyi hali yaşamak için bireysel danışmanlık da size oldukça güzel yol gösterir ve destek sağlamaktadır. Bu yüzden de çocuklarınız gelecekleri için teminat altına alır.

Çocukların geleceği ve okul dönemi

Çocuklarınız için iyi bir gelecek ve okul dönemlerindeki o sıkıntılı günleri için alacağı destek ile oldukça güzel bir yaşantısı ve daha iyi bir geleceği olabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir