Home » sağlık » Diş Teli Fiyatı Nasıldır?
diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş Teli Fiyatı Nasıldır?

Diş teli fiyatı; kişinin diş ve çene yapısına ve diş teli çeşidine göre değişkenlik gösteren bir durum olmaktadır. Diş teli taktırmak isteyen kişilerin karşılarına bu alanda farklı diş teli çeşitleri çıkmaktadır. Kişiler bu diş teli çeşitleri içerisinden kendileri için en uygun olanı seçerek diş hekimi kontrolünde diş teli taktırabilirler. Bu alanda fiyat farklılığın oluşması kadar da doğal bir şey olamaz. Çünkü her bir diş telinin kendisine özgü avantajları bulunmaktadır. Metal diş telleri dişlerin düzene girmesini sağlayan, kişide diş hekimi tarafından uygun görülen süre zarfı boyunca kalan ve bu süre zarfında dişlerin düzene girmesini sağlayan bir diş teli çeşidi olmaktadır. Bu diş teli sayesinde dişlerde oluşmuş olan çapraşıklık düzelir. Aynı şekilde dişin arka tarafında takılan lingual diş telleri de bu özellikleri bünyesinde barındırmaktadır, ancak ekstra bir özelliği de vardır. Dişin arka tarafında takıldığı için dışarıdan bakıldığı zaman fark edilemeyen bu diş teli; insanların hayata daha pozitif bakabilmelerine olanak sağlar ve gülümsemelerine engel olmaz. Bu yüzden metal diş tellerine oranla daha yüksek diş teli fiyatı içermektedir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı çeşitliliğinin oluşmasında pay sahibi olan ve diş telinin dışarıdan bakıldığı zaman fark edilmemesine yardım eden bir diğer diş teli de; şeffaf diş telleri olarak dikkat çekmektedir. Bu diş teli çeşidi de yine diğer diş telleri gibi dişlerin düzene girmesini sağlamaktadır. Dişlerde kalacağı süre zarfı diş hekimi tarafından belirlenen durum olmaktadır. Herkeste aynı süreyle dişler kalması olmayabilir. Şeffaf diş teli; diğer diş tellerinden daha farklı bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Çıkarılıp takılabilir özelliği sayesinde bu dişini taktırmış olan kişi ya da kişiler yemek yiyecekleri zaman bu diş telini çıkarabilirler. Bu sayede katı yemek yeme durumu da mümkündür. Aynı zamanda dişlerini de daha güzel temizleyebilirler.

Ancak şeffaf diş telinin çıkarılıp takılabilir özelliği bazen yanlış anlaşılmalara neden olabilir. İnsanların bu diş telini uzun süre ağızlarında çıkarıp bir kenara koymaları doğru olmamaktadır, zira bu şekilde diş telinin alışkanlık kazanabilmesi zor hale gelecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir