Home » güzellik-bakım » Diş teli fiyatı neye göre farklılık gösterir?
diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı neye göre farklılık gösterir?

Diş teli fiyatı, yapımında kullanılan malzemenin maliyetine  göre farklılıklar gösterir. Örnek vermek gerekirse; diğerlerinden daha pahalı olan şeffaf diş teli fiyatı ortalama olarak 4.000 TL’dir. Normal diş telleri ise 3.000 TL civarındadır. Kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça diş teli fiyatı da aynı oranda artmaktadır.

Piyasada bulunan en ucuz diş teli metal diş telleridir. Metal diş tellerinin estetik açıdan bazı durumlarda kötü gözükebiliyor. Metal diş telleri kişinin psikolojisini kötü anlamda etkileyebilmekte ve kişinin gülerken bile mutlu olamayıp ağzını kapamasına yol açabilmektedir. Metal diş tellerinde diş yapısını yeniden biçimlendirmek için kullanılmaktadır.Çoğunlukla çocukların tercih ettiği tel çeşididir.  Metal braketler çok küçük olmalarından dolayı kullanımları oldukça rahattır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Tam olarak bir net fiyat bilmek için tedavi olmak ve muayane olmak  gerekmektedir. Diş hekimin gerekli röntgenleri incelemesi gerekmektedir. Tedavi sonunda hekim tarafından net bir ücret bildirilebilir. Fiyatlar Türk Diş Hekimliği Birliği tarafından belirlenmektedir. Tam fiyatlara ulaşmak için Türk Diş Hekimliği Birliğinin resmi internet sitesinden yararlanabilirsiniz Siteye girdiğiniz zaman ”Muayene ve ücret tarifesi” ne tıklayarak bulunduğunuz bölgeyi seçip, istediğiniz tedavinin ücretini öğrenebilirsiniz. Sitede de görebileceğiniz gibi; ücret tarifesi, Diş hekimlerinin 2014 yılında uygulayacakları Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi, Merkez Yönetim Kurulumuzun 18-19 Aralık 2013 tarihli toplantısında, Odalarımızdan gelen görüş ve öneriler doğrultusunda belirlenmiştir.

Devlet Hastaneleri 8 yaşından küçüklere diş hekimi hizmeti vermemektedir.8 ila 18 yaş arasındakilere ise 1.000 TL civarında ücret karşılığında diş teli hizmeti uygulanmaktadır. Fakat devlet hastanesinden  randevu almak isteyen bir kişi randevusunu 5-10  sene arasında bir süre sonraya alabildiği için bu yaş aralığından çıkabilmekte ve bu yüzden fiyatlarda da değişme olabilmektedir. 18 yaşından büyük birine normal ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Estetik açıdan kaygı taşıyan kişiler şeffaf diş teli veya görünmez diş teli kullanarak bu kaygılarına son verebilmektedir. Bu doğrultuda diş teli fiyatı farklılık gösterebilmektedir. Şeffaf ve görünmez tellerin maliyetleri daha fazla ve tedavileri daha uzun olması bu fiyat farkını oluşturan sebepler arasındadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir