Home » güzellik-bakım » Ekmek yemek şişmanlatır mı?
ekmek yemek ve şişmanlama, ekmeğin şişmanlatma etkisi

Ekmek yemek şişmanlatır mı?

Hayıır, ekmek şişmanlatmaz. Sadece ekmek yemek şişmanlatmaz. Ama ekmeğin üzerine tereyeğı, bal, reçel sürersei şişmanlatır.

Yüksek kaloriler dışında hiçbirşey tek başına şişmanlatmaz.Kaldıki ekmek temel besin maddelerimizden birisidir.

Tek başına ekmek şişmanlatmaz. Tekbaşına ekmek yada pilav şişmanlatmaz.ekmek yemek ve şişmanlama, ekmeğin şişmanlatma etkisi

Aksine ekmek tok tutma özelliği nedeniyle ekmek diyetlerin en baş üğesidir. Bu yüzden birisize ekmek şişmanlatıyormuş dediğinde gülün geçin

Sıcak su zayıflatır derlersede gülün geçin.

Artık önemli olan neyin şişmanlatıp neyin şişanlatmadığı değil. Ama yeme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirecağiz asıl mesele bu.

Fazla yediğiniz herşey size fazla kilo larak geri döner. Hiçbirbesin tek başına çok iyi yada çok kötü değildir.

Nasıl zayıflamaya başlayacaksınız? Canınız illede tatlı yemek istiyorsa bunu oğleden önce halledin. Akşamları tatlı yemeyin. Bunu biliyorsunuz ama yapmıyorsunuz.

Stres, curcuna, gevşeme ihtiyacı.

Hep aynı şeyleri yazıyorum diye düşüne bilirsiniz.Olsun. Bunu hep hatırlatacağım.

Akşamları yeme dozunu iyi ayarlayın. Poğaçalarla kahvaltı yapmayın. Ayakta yemek yemeyin. Zayıflamak için doğruları yapmak gerek. Yemek masasına aç oturmayın.

En önemlisi yazdıklarım bu kulağınızdan girip diğer kulağınızdan çıkmasın. Yazdıklarımı uygulayın hemen bugün yarına bırakmayın.

Diyet yapmak kolaydır

Diyet yapmak kolaydır, bunu laf olsun diye söylemiyorum.

Önce asıl gerçekten başlayalım: Diyet yapmak aç kalmak değildir.

Ve süpriz: Diyet yapmak zor değildir.

Zor olan diyet yapmanın, açlığa eşit olduğunu aşa bilmektir. Asıl zor olan ise fazla kiloları taşıya bilmektir.

Kaç kilo falanız var?

Eğerdiyetin zor olduğunu düşünüyorsanız,fazla kilonuz kadar ağırlığı ellerinizle taşıdığınızı düşünün. Bu fazla kilolarla gündelik faliyetlerinizi sürdürmeye çalışın. Diyeim on kilo fazlanız var.

Beşer kiloluk paketleri 15 dakika taşıyın. Merdivenleri bu ağırlıklarla tırmanın.Evin içinde on kiloluk ağırlıkla gezin. Onlarla yürüyüşe çıkın. İşe sırtınızdafazlakilolarla gidin.

Nasıl zormu? Peki, vücudunuzun,kalbinizin, kaslarnızın,ayaklarınızın her an bu kadar ağırlığı fazladan taşıması kolaymı?Kendinize bu işkenceyi yapmaya devam edecekmisiniz? Derin bir nefesalın ve vücüdunuzun bu fazlalıklarından kurtulmasına yardımcı olun. Diyet yapmanın zor olduğu düşüncesini bir daha gözden geçirin.

DİYET YAPMAK AÇ KALMAK DEĞİLDİR

Diyet yapmak sadece yediklerinizi farklılaştrmaktır.

Diyet yapmak tatlı yerine meyve yemek.

Diyet yapmak bol yalı iskender yerine sebze yamakleri yemektir.

Hem madalyonun diğer yüzüde var. Diyet yaparken yeme alışkanlığınızı değiştireceksiniz ama sık sık olmama şartıyla sevdiğiniz yemeklerden yiye bilirsiniz.

Diyetisyeninizin planlaması ile sandığınızdan daha çok süt, dondurma yiyebilirsiiz. Diyet yapmanın anlamını ve önemini tam olarak anlarsanız arada bir mükellf sofrayla bile kendinizi ödüllendire bilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir