Home » Diğer » En Fanatik Taraftar Grupları
en fanatik taraftar grupları, en iyi taraftar grupları, en fanatik taraftarlar

En Fanatik Taraftar Grupları

Futbol sadece sahada kalmaz aynı zamanda tribünlerin de oldukça önemi vardır. Zaten bu sebeple ev sahibi avantajı diye bir terim vardır. Tabii ki her taraftar grubunun etkisi aynı değildir. İşte dünyayı etkisi altına alan taraftar grupları.

REDS-URAWA REDS DİAMONDS

Japonya Ligi’nde yer alan takımın taraftar grubu sadece Asya kıtasında değil Avrupa’da bile isminden bahsettirmeyi başarıyor. Öyle ki 8 yıldır tüm maçlarda statları full çekmeyi başarıyorlar.en fanatik taraftar grupları, en iyi taraftar grupları, en fanatik taraftarlar

DELİJE– KIZILYILDIZ

Fanatiklik denildiği vakit Sırp taraftarı gözden kaçırmak olmaz. Kızılyıldız’ın taraftar grubu olan Delije aşırı milliyetçi bir gruptur ve taraftar grubunun önemli bir bölümünü Sırp ordusunun eski askerleri oluşturur.

SİGNAL İDUNA PARK – BORUSSİA DORTMUND

Dortmund en şaşalı günlerinde de en sıkıntılı günlerinde de her zaman taraftar desteğini ele alan bir camia. Öyle ki statlarını hiçbir zaman boş görmek mümkün değil.

GATE 13-PANATHINAKOS

Komşunun taraftar grubu olan Gate 13 de oldukça ateşli bir taraftar grubu. Tribünleri genellikle full dolduran Gate 13 aynı zamanda en soğuk havada bile üstlerini çıkararak takımlarına destek veriyorlar. Aynı zamanda işler kötüye gittiğinde oluşturmuş olduğu baskılarla birçok hocayı ve başkanı da istifa ettirme gücüne sahipler.

Los Borrachos del Tablón-Rıver Plate

Tabii ki ateşli taraftar grubu denildiği vakit akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi de Arjantin. İşte Arjantin’in iki büyük takımından biri olan Rıver Plate taraftarı takımlarının küme düşürüldüğü sezonlarda bile desteklerini hiç eksik etmediler.

La Doce-Boca Juniors

Arjantin’in bir diğer büyük takımı olan Boca’nın taraftar grubu da en az River Plate taraftarı kadar ateşli. Özellikle Boca Juniors- River Plate maçları olaylarıyla her zaman gündeme gelmiştir ve çoğu zaman tatsız olaylar maçın önüne dahi geçer.

The Kop-Liverpool

İngiltere’de tribünleri en ateşli grup da şüphesiz ki Liverpool taraftarı. Özellikle “You Will Never Walk Alone” yani asla yalnız yürümeyeceksin bestesini söyledikleri zaman tüylerin diken diken olmaması mümkün değil.

Tabii ki ülkemizde yer alan büyük kulüplerin taraftar grupları da bu listede yer almayı hak eden taraftar grupları arasında yer alıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir