Home » güzellik-bakım » Epilasyon Nasıl Yapılır?
epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon nedir? Epilasyon; lazer ışınları ile, ağda yolu ile veya epilatör yolu ile vücuttan istenmeyen tüylerin uzaklaştırılması yöntemi olarak ifade edilebilir. Kişiler pürüzsüz bir tene ulaşma isteği ile epilasyon yöntemini uygularlar. Burada kişinin karar vermesi gereken durum hangi epilasyon yöntemi ile hangi bölgedeki tüylerinden kurtulmak istediğidir. Kişi bu sorulara cevap verdikten sonra kendisi için en uygun geçici veya kalıcı epilasyon türünü belirleyip uygulamaya başlar. Geçici epilasyon yöntemlerinde yöntemin başarı durumuna göre pürüzsüzlük kendini bir aya kadar koruyabilirken lazer epilasyonla kalıcı tedavide tedaviden sonra kişi artık epilasyon derdinden tamamen kurtulmuş olacaktır. Fakat Lazer epilasyon tedavisi sonrası da kişinin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ettiği taktirde kalıcı epilasyondan tam kalite faydalanabilmektedir.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyonun Püf Noktaları Nelerdir?

Epilasyon uygulamalarının yapımı, epilasyon kalitesini oldukça etkilemektedir. En doğru epilasyon, yöntem gözetmeksizin kurallarına ve inceliklerine uyarak yapılmış olan epilasyondur. Her epilasyon türünün kendine has özellikleri vardır. Örneğin lazer ile epilasyonda birçok lazer epilasyon uygulama makinesi türü vardır. Bu makineler arasında kişi cilt tipine ve tüylerine en uygun makineyi seçmek durumundadır. Bu noktada kişiye lazer epilasyon uygulaması için gittiği merkezdeki doktorlar en doğru şekilde yardım edeceklerdir. Bunun yanında lazer tedavisi esnasında güneşle lazer yaptırılan bölgeyi temas ettirmemeye dikkat etmek gerekmektedir. Kişi eğer kişi tıraş bıçağı yardımı ile istenmeyen tüylerinden kurtulmak istiyor ise tıraş bıçağının cildini tahriş edebileceğini düşünmeli, bunun için önlemler almalıdır. Örneğin tıraş bıçağı kullanırken tıraş köpüğü de kullanmak alınabilecek önlemler arasında sayılabilir.

Epilasyonun Olası Zararları Nelerdir?

Yukarıda da yüzeysel olarak bahsettiğimiz gibi epilasyon türlerinin kendince bazı olası zararları vardır. Örneğin; tüy dökücü krem kullandığınızda eğer cildiniz çok hassas bir ciltse tüy dökücü kreme ters tepki verecek kızarabilir, hatta kalıcı hasar bile alabilir. Bu nedenle kişinin kendisi için en uygun epilasyon yöntemini seçerken cilt tipini en iyi şekilde tanıması, tüylerinin en iyi hangi epilasyon türüne cevap verebileceğini araştırması ve bu doğrultuda epilasyon yöntemine ve uygulama şekline karar vermesi gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir