Home » günlük hayat » Ev Düzenlemesine Pratik Çözümler

Ev Düzenlemesine Pratik Çözümler

Ev düzenlemesi sadece son moda eşyaların alınıp yerleştirilmesiyle bitmiyor maalesef. Bazı eşyalar hem çok kullanılıyor hem de kalabalık bir görünüm verebiliyor. Bu durumda ev düzenlemesi için pratik bilgiler konusunda deneyim sahibi olarak evinizde kalabalık görünümün şıklığına dönüşümünü sağlayabilirsiniz. Örneğin ütü masanızı koyacak bir yer bulamadınız ahşap bir askılık satın alarak ütü masanızı işiniz bittikten sonra bu askılığa takarak hem şık görünmesini hem de fazla yer kaplamamasını sağlayabilirsiniz. Bu ve buna benzer pek çok çözümü pratiklikle yerine getiren kadınlarımızdan derlediğimiz öneriler evinizde çok rahat kullanım alanları yaratmanızı sağlayacaktır. Eşyanız ne kadar yeni olursa olsun dağınık görünümü asla toparlayamazsınız. Bu nedenle neler yapabileceğinize kısaca bir göz atabiliriz.ev düzenlemesi için çözümler, ev düzenlemesinde pratik yöntemler, evi kolayca düzenleme

Gündelik Hayatta Evinizde Kullanacağınız Kısa Öneriler

  • Ne zaman bir kumandaya yahut bir oyuncağa pil arasanız sizin de pilleriniz ortadan kayıp mı oluyor. Özel bölmeli şeffaf bir kutuya pilleri yerleştirerek birbirinden ayırt edebilir dilediğinizde pilleri saatlerce aramayacağınız evde kolay çözümler üretmiş olursunuz.
  • Dolap içlerine yerleştirdiğiniz tencere ve tavalarınızı üst üste koymaktansa düzenleyiciler yardımıyla hem düzenli durmalarını sağlar hem de ulaşmak istediğiniz anda kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Özellikle yemek ve pasta tabakları üst üste çok yer kaplar ve çirkin bir görünüm sunar. Bu görünümden kurtulmak için tabaklarınızı yan yana dizebileceğiniz düzenleyicilerle şık bir görünüm elde ederken yer kaplamalarını da önlemiş olursunuz.
  • Gerek misafirlerinize misafir gittiğiniz evlere hediye götürmekten hoşlanan bir yapıya sahipsiniz yahut havlu işlemeleri için pek çok renkte edindiğiniz kurdeleleri bir kağıt havluluk içerisine yerleştirerek düzene sokabilirsiniz.
  • Hediye kâğıtlarını toplu halde evinizde bulunduruyorsanız poşetliğin içerisine yerleştirerek düzenleyebilirsiniz.
  • Derin dondurucunuzu ne zaman açsanız yer mi bulamıyorsunuz. Aradığınız şeyi kolayca bulabilmek adına yiyeceklerinizi kategorilere ayırın ve her kategoriye özel bir kutu oluşturun
  • Mutfak havlusu veya kurulama bezleri sürekli olarak astığınız yerden düşüyorsa iki yanlarına dikeceğiniz cırt cırt ile birbirine tutturarak hem düzgün görünüm sağlarsınız hem de hijyene kavuşursunuz.
  • Eldiven kaşkol fular gibi ufak parçalarınızı dolabınızın iç kapısına monte edeceğiniz bir cepte depoladığınızda hem kolay bulacak hem şık bir görünüm sağlayacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir