Home » günlük hayat » Evdeki Sorunlara Alternatif Çözümler
evdeki sorunları çözme, evdeki sorunlara pratik çözüm, sorunları ortadan kaldırma

Evdeki Sorunlara Alternatif Çözümler

Günlük yaşantımızda sık sık karşılaştığımız sorunların aslında çok kolay ve pratik çözümleri var. İllaki özel aletlere gerek yok evdeki malzemelerinizi çok amaçlı kullanabilirsiniz. Sirkenin ev temizliğindeki yeri tartışılamaz. Sirkeyi birde kirli fırçalarınızı temizlerken denemelisiniz. Ayakkabılarınızı parlatmak için ayakkabı parlatıcınız yok ise elleriniz için kullandığınız losyonu kullanabilirsiniz. Diş sararması herkesin en büyük sorunudur. Dişleri beyazlatmak için her yolu deneyen çok insan var. Kolay, masrafsız ve pratik bir diş beyazlatma yöntemi de karbonat kullanarak diş fırçalamak. Karbonatla kısa sürede dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. evdeki sorunları çözme, evdeki sorunlara pratik çözüm, sorunları ortadan kaldırma

Yazları kabus olan sinek ısırıkları için asprini suda çözdürdükten sonra sineğin ısırdığı bölgeye sürebilirsiniz. Bal bir çok toplumda bakterileri öldürdüğü gerekçesi ile yaraları iyileştirmek için kullanılıyor. Gümüşleriniz karardı ve dışarı çıkmak istemiyorsunuz. O zaman size muz kabuğunu denemenizi öneriyoruz. Muz kabuğu ile gümüş olan takılarınızı ovalayıp eski parlaklığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle gerek masraf yapmamış olursunuz gerekse de vakit harcamazsınız. Siğilleriniz görüntü açısından rahatsız edici olabilir. Kaşıntısı da cabası. Kendinize çay demlediğiniz zaman poşetini atmayın. Siğiliniz var ise 15er dakika boyunca 3 kez bu kullanılmış çay poşetini siğilin üstünde bekletmeniz siğilin iyileşmesinde etkili olacaktır. Lavabonuzu temizlemek için diş macunu kullanabilirsiniz. Ayrıca sarımsak kokusunu çıkarmak içinde macun ile ellerinizi ovarsanız bu kokudan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
Lavabonuz tıkandığında eğer lavabo açıcınız yok ise yine evdeki malzemelerden yararlanarak lavabonuzu açabilirsiniz. Önce lavaboya bir bardak karbonatı dökün. Bundan sonra ise bir miktar beyaz sirke dökün ve kısa süre bekledikten sonra 2 litre kaynak suyu lavabonuza dökün ve lavabonuz kullanıma hazır olacaktır.

Çıkaramadığınız lekeler için oksijenli su kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine dökebilirsiniz ya da başka bir beze dökerek lekeyi çıkarmayı deneyebilirsiniz. Evinizdeki elektronik eşyalar için ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek yok. Yani bezi  alarak ıslatmanıza gerek kalmadan bunun için bebekler için özel olan ıslak mendilleri kullanılabilir. Çay poşeti harika bir koku alıcıdır. Buzdolabınız kötü kokuyor ise hemen bir kavanozun içine bir poşet sallama çay atın ve dolaba koyun kısa sürede kötü kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir