Home » günlük hayat » Evlenmeye Karar Verenler Neleri Göze Almalı?
Evleneceklerin göze alması gerekenler, evlenenleri neler bekliyor, evlilik hazırlıkları arasında neler vardır

Evlenmeye Karar Verenler Neleri Göze Almalı?

İnsanın sevdiği birisi ile bir ömür boyunca mutlu yaşaması çok güzel bir şeydir. Ancak bu noktaya gelinceye kadar katlanılması gereken birçok şey vardır. Bunların en başında evliliğe kadar geçen süreç ve evlilik için yapılması gereken hazırlıklar gelmektedir. Tüm bunları aşan çift bu kez de evlilik sonrasındaki şeylere kendini hazır hale getirmelidir. Çünkü hayat yaptım oldu ile geçmez, bir süreklilik esastır. Evlilik bir anlık değil bir ömürlük sürecek bir şeydir.Evleneceklerin göze alması gerekenler, evlenenleri neler bekliyor, evlilik hazırlıkları arasında neler vardır

Evlenmeye karar veren kişilerin göze almaları gereken belli başlı şeyler vardır. Bu yazımızda sizlere bunlardan biraz bahsetmek istiyoruz. Şimdiden evlilik kararı almış olan veya almaya çalışan çiftlerimize mutluluklar dileriz. Aklınıza pek fazla şey takmayın, hayat güzel geçirmek için var, kötü günleriniz umarız ki pek olmaz. Evlenmeye karar verdiğinizi varsayarak konumuzun detaylarına şöyle bir dalış yapalım. Evlilik kararı aldığınız ilk an aklınıza gelmesi gereken şey düğün masrafları olmalıdır. Söz bohçasının hazırlanması, gelinin takıları, gelinlik masrafı, kınalık masrafı, damatlık masrafı, düğün salonda olacaksa salon masrafı, kır düğünü olacak ise kır düğününde gereken tüm her şeyin masrafı öncelikle göz önünde bulundurulması gereken şeylerdir. Gelinlik satın almak zorunda değilsiniz, dilerseniz kiralayabilirsiniz. Düğünü salonda yapabilir veya uygun ortam var ise kır düğünü de yaparak masraflarınızı aza indirebilirsiniz. Geline takılacak olan altın ile ilgili de gelin tarafıyla güzelce konuşulup uygun bir miktarda anlaşılabilir. Tüm bunları aşabildiyseniz sıra düğün için davetiye seçimine gelecektir. Davetiye seçimi en önemli konulardan bir tanesi olarak görülse de bizce çok da önemli değildir. Sonuçta insanları törene çağıracağınız kağıt parçalarıdır. Bu sebepten dolayı çok pahalı şeylere bakmayın.

Davetiyeleri de çözdüyseniz fotoğraf çekimi, video kaydı gibi konuları halledecek kişilerle görüşebilirsiniz. Tüm bunları halledince sıra evliliğinizin en güzel gecelerini yaşayacağınız balayı tatilini planlamaya gelecektir. Karınız ile ya da kocanız ile geçireceğiniz özel anların ilklerini yaşayacağınız balayı tatiliniz için kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yere tatile gidebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir