Home » Diğer » Evlilik psikoloğunun görevleri nelerdir?
evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğundan destek alma, evli çiftler için psikolog desteği

Evlilik psikoloğunun görevleri nelerdir?

Hayatın en güzel belki de en zor aşamalarından biri olan evlilik iki farklı bireyin bir araya gelmesi ile mutluluğun yanında sorunları da beraberinde getirebilir. Ancak her evlilikte olan birtakım sorunlar asla çözümsüz olmadığı gibi istekli ve yeterince çaba sarf eden bir tutumla evlilik psikoloğuna başvurduğunuzda sizin için daha da mutluluk verici bir evliliğin kapıları açılabilir. Evlilik psikoloğunun görevleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmak ise doğru psikoloğu bulmanızda ya da ondan verimli şekilde yararlanmanızda altın anahtar görevi görmektedir.evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğundan destek alma, evli çiftler için psikolog desteği

Evlilik psikoloğu profesyonellik gerektirir

Evlilik psikoloğuna yaklaşımınız eğer bu konuda daha önceden tecrübeli değilseniz ilk başta çekimser bir tavırda olabilir. Birçok kişi ev içerisindeki kavga ya da iç dünyasından partnerine dile getiremediği duygularını ya da cinsel yaşamını bir psikologla paylaşmak konusunda tereddüt duyabilir. Ancak evlilik psikoloğunun görevleri arasında sizin mahremiyetinize saygı da yer almalıdır ve belirttiğiniz her şey sizin evliliğiniz yalnızca lehine kullanılacağı gibi psikoloğunuzla aranızda kalacaktır. Özel hayat konusunda profesyonel yaklaşımda bulunan bir psikolog doğru tercihin temel kurallarındandır.

Çift olarak terapi ve anlayış

Evlilik psikoloğunuz profesyonel olarak herhangi bir kişinin tarafında bulunmamalı partnerinize ve size eşit söz hakkı, anlayış, saygı ve güven sağlamalıdır. Ayrıca kimin haklı olduğuna karar veren bir merci değil sadece karşılıklı anlayış ortamı yaratmakla görevlidir. Sorunlarınızda önemli olan kimin haklı olduğu değil soruna karşılıklı saygı ile yaklaşılması gerektiğidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir