Home » Dekorasyon » Ferah Bir Salon İçin Yapılması Gerekenler
küçük dokunuşlar ile şıklık, gereksiz eşya kalabalığı, huzur verici bir ortam

Ferah Bir Salon İçin Yapılması Gerekenler

Zamanının çoğunu evde geçiren kadınlar için, yaşam alanının geniş ve ya ferah olması son derece önem teşkil eder. Büyük bir salona sahipsiniz, fakat gereksiz eşya yığını ile doldurulmuş yaşam alanı, gerek yaşam kalitesini düşürür gerekse de rahat etmeniz gereken ortamı nefes alınamaz bir hale getirmektedir. Küçük bir salon için ise, tekrardan az ama kullanışlı olamayan gereksiz eşyalar sadece yaşantınızın zorlaşmasına neden olmaktadır. Evinize yapacağınız küçük dokunuşlar ile şıklık, sadelik ve rahat nefes alınan yaşam alanları oluşturunuz. Sizler için hazırladığımız ferah bir salon için öneriler, yaşam kalitelinizin yükselmesine yardımcı olur.

Duvarlarda Açık Renkler Kullanmalısınız

küçük dokunuşlar ile şıklık, gereksiz eşya kalabalığı, huzur verici bir ortamGüneş ışığının, odanın her tarafına daha rahat yansıtması için ise, duvarda kullanılan açık tonlar evin daha aydınlık ve daha ferah bir hava içinde olmasını sağlayacaktır. Bununla beraber açık renklerde kullanacağınız salon mobilyalarınız duvar rengiyle pekiştiğinde son derece sade ve huzur verici bir ortam oluşur. Aynı zamanda saflığın simgesi olan beyaz rengi salon için tercih edildiğinde inanılmaz bir sadelik içinde şıklık yakalamanızı sağlamaktadır.

Aynaların Işığından Faydalanabilirsiniz

Yaşam alanı içinde şıklığı yansıtan ve ya göz dolduran simgelerden biride aynalardır. Salonlarda iç mekanı büyük gösterecek dekoratif aynalar tercih ederseniz salonun olduğundan büyük ve ferah bir görünüme ulaşmasını sağlarsınız.

Eşya Yığınını Ortadan Kaldırmalısınız

Salonunuz küçük ya da büyük olsun fark yaratmaksızın, gereksiz eşya kalabalığı göz yorduğu gibi aynı zamanda, yaşam alanını boğucu bir ortama çevirebilir. Fazla eşya evinizi hiçbir zaman daha şık gösterecektir. Aksine çok karışık ve rahatsız edici bir görünüm sergiliyor. Bu yüzden evinizde sade ve şık mobilyalar tercih ederseniz, salonunuz daha ferah bir alana dönüşebilir. Mesela, televizyon sehpası ya da ünitesi yerine televizyonu duvara monte ederek, yanlarına dekoratif aksesuarlar ya da raflar ekleyerek hem oda hacmini büyütmüş olur, hem de şıklığı yakalarsınız.

İyi Bir Aydınlatma ile Evinize Işık Saçınız!

Bir evin en gerekli ve en önemli aksesuarlarından biri olan aydınlatma seçimi, son derece önemli bir konudur. Fazla büyük avize seçimi alanı dar gösterdiği gibi boğucu bir ortam oluşturmaktadır. Bunun yerine spot ışıklar ya da küçük tavan aydınlatmaları tercih edilirse son derece sık ve ferah bir ortam ortaya çıkar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir