Home » Dekorasyon » GERGİ TAVANIN ÖZELLİKLERİ
gergi tavan nedir, gergi tavanın genel özelliği, gergi tavanın iyi yanları

GERGİ TAVANIN ÖZELLİKLERİ

Gergi tavan sistemi, farklı yapısı ile ısıtılarak istenilen şekle girebilen, çeşitli renk,  desen ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerdirilerek uygulanmasına deniyor. Gergi tavan fiyatları metre kareye göre farklılık göstermektedir.gergi tavan nedir, gergi tavanın genel özelliği, gergi tavanın iyi yanları

Dairesel, düz ve farklı geometrik şekilli tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi uygulamalarda yapılmasının yanı sıra, kemerli dikey, kavisli, yatay, düz olmak üzere tüm alan yüzeylerine uygulanabilir.  Bu esneklik sayesinde her projede kendine özgü tasarımıyla tavan ve duvarlarda farklı tasarımların sağlanmasını sağlıyor. Gergi Tavan Sistemi sadece tavanlara özgü değil, duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere her yere yapılıyor ve her şekil verile biliniyor. Sudan ve nemden etkilenmez, temizlenebilir, hijyeniktir, arkasından aydınlatma yaparak ışık kaynağı olarak kullanıla bilinir, hafiftir, yangında alev almaz, esnektir, estetiktir, ultraviyole ışınlardan etkilenmez, bakım ve boya gerektirmez, kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır, üzerine istenilen resim baskısı yapılabilir, çatlama ve parçalarda ayrılma gibi sorunlar çıkartmaz, gerektiğinde sökülüp tekrar monte ediliyor. Tavanınızın tarzı her ne olursa olsun uyarlana bilmesini sağlanan bu sistem rahat temizlene bilirliği, toz tutmaması ve nem-su gibi etkenlerden etkilenmemesi kusurlu mekânlar içinde eşsiz bir çözümdür. Gergi tavan fiyatları isteyeceğiniz özelliklere göre farklılık göstermektedir. Saten, lake, aydınlatmalı, süet, mat, metalik ve delikli dokuları bulunan çeşitleri mevcuttur. Hafif olması yanı sıra montajı da oldukça pratiktir. Yapısından dolayı boya istemiyor. Microsorber dokusu olduğundan dolayı ses yalıtımını sağlar ve sizlere bir yandan rahat bir ortam sunarken diğer yandansa dışardan gelebilecek sesleri engelleyerek bulunduğunuz ortamda olumsuzluklara engel olmaktadır. Tavan sisteminin esnek olması da binanızın yıllar geçtikçe uğrayacağı dezenformasyonu önler, ayrıca deprem-sarsılma gibi durumlarda da kesinlikle zarar görmemektedir. Diğer olumlu özelliği ise yanmamasıdır. Yani oluşabilecek herhangi bir yangın tehlikesine karşı size güvenli mekân sunar.

Neme karşı dayanıklı, anti bakteriyel yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca tavanlarınızda en sağlıklı ve hijyenik çözüm sağlayarak ilk günkü görselliğini muhafaza edecektir. Gergi tavan fiyatları uygulama yapılacak yüzeyin altında ışıklandırma, elektrik tesisatı, havalandırma, klima tesisatı,  telefon, su tesisatı,  alarm gibi sistemler ilave edilmesi durumda fiyatta oynamalar olabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir