Home » güzellik-bakım » Göğüs Büyütmenin Kadınlar İçin Önemi
göğsü büyütmenin önemi, göğüs büyütme ameliyatı, göğüs büyütme yöntemleri

Göğüs Büyütmenin Kadınlar İçin Önemi

Son yıllarda kadınların dış görünüşlerinde yapmak istedikleri değişiklerin sonucunda gelişen estetik cerrahi teknikleri ile birlikte, bu tekniklerin başında gelen göğüs büyütme operasyonları hızla artmıştır. Göğüslerinin şeklinin ve büyüklüğünün istedikleri gibi olmasını isteyen binlerce kadın göğüs büyütme ameliyatlarının yapıldığı sağlık merkezlerine başvurmuş, söz konusu sağlık merkezlerinin de sayısı hızla artmıştır. Söz konusu operasyonlar adını bu alanda duyurmuş ve bu alanda uzmanlaşmış doktorlarla yapılmakta, göğüslerini büyütmek isteyen kadınlara bu konuda garanti vermektedirler. Uzman cerrahların gelen talepleri değerlendirerek ve sağlık tetkiklerini yaptıktan sonra değerlendirmeye aldığı ve uygun olması durumunda yaptığı bu ameliyatlar artık çok kısa sürelerde yapılmakta ve iyileşme süreçlerinde de oldukça kısa zamanlarda sonuç alınmaktadır.göğsü büyütmenin önemi, göğüs büyütme ameliyatı, göğüs büyütme yöntemleri

Ameliyatlar nasıl yapılıyor?

Ameliyatların öncesinde uzman doktorların kadınlardan talebi, göğüslerini büyütmek isteyen kadınların bu konuda emin olmaları ve bunu gerçekten isteyip istemediklerine karar vermeleridir. Çünkü dış görünüşlerinde yapılacak olan değişikliklere hazır olmaları iyileşme süreçlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Ameliyata hazır olunduktan sonra, uzman doktorlar sizden sağlık bilgilerinizi, kronik hastalık sahibi olup olmadığınızı, herhangi bir şeye alerjiniz olup olmadığını soracaktır. Bu bilgileri doktorunuza doğru şekilde vermeniz ameliyat esnasında bir sorun yaşanmaması için elzemdir. Ameliyatta silikon veya protez malzemeler kullanılmakta ve ameliyat işlemi bir, bir buçuk saat kadar sürmektedir. Ameliyat olduğunuz yerin steril olması da ameliyatın sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için oldukça önemlidir. Ameliyat sonrasında doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeniz, doktorunuzun belirttiği sürelerde de düzenli bir şekilde kontrole gitmeniz gerekmektedir. Protezin vücudunuza uyum sağlaması birkaç ay alacağından bu süreç içerisinde az da olsa göğüslerinizde sızlama görülebilir. Fakat süreç tamamlandığında, protez size tam anlamıyla uyum sağlamış olacağından, hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız.

İyileşme ne kadar zaman alır?

İyileşme süreciniz, teknolojik imkânların gelişmesi nedeniyle artık daha kısa sürmektedir. Ameliyattan sonra doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda, ağır şeyler kaldırmayarak ve ağır fiziksel aktivitelerde bulunmayarak bu süreyi oldukça kısaltmanız mümkün. Ameliyatınızdan sonraki ilk beş gün içerisinde dikkatli olmanız gerekmekte, fakat sonrasında normal yaşamınıza dönebilmektesiniz. Ameliyat izleri de birkaç ay içerisinde tamamen silinmektedir. Ayrıca göğüs büyütme ameliyatında, ameliyat izlerini koltuk altınıza taşıma imkânı doğduğundan, söz konusu birkaç ay içerisinde de ameliyat olduğunuz dışarıdan fark edilmeyecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir