Home » güzellik-bakım » Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin
göz çevresi bakımı, göz çevresi bakımı yapma, göz çevresine nasıl bakım yapılır

Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Çok hassas ve ince bir deriye sahip göz çevresi yaşın ilerlemesi, stres, uykusuzluk, dengesiz beslenme gibi faktörlerden dolayı olumsuz etkilenir ve özel bir bakım gerektirir.

Öncelikle iyi bir uyku, bol su içmek, doğru, dengeli beslenmek sağlıklı ve güzel bir cilt için olduğu kadar göz çevresi bakımı için de vazgeçilmezdir.

Mimik hareketleri nedeniyle hafif kırışıklıklar görülen göz çevresinde zaman geçtikçe bu kırışıklıklar derinleşir. Diğer faktörlerin yanında göz makyajınızı temizlemek için uygulanan yöntemler de hassas göz çevresini tahriş edebilir.göz çevresi bakımı, göz çevresi bakımı yapma, göz çevresine nasıl bakım yapılır

Hassas gözler için göz makyajı temizleme losyonlarını kullanarak, hem göz makyajınızı temizleyebilir hem de bu ürünlerin içeriğinde yer alan nemlendirici ve bakım özleriyle cildinizi koruyabilirsiniz. Pamuk yardımıyla uygulayacağınız bu ürünleri bir miktar pamuğa döküp, göz makyajınızın üzerinde hafifçe bastırıp bekleyin. Ovmak, yanlış bir yöntem olacaktır, göz çevresini tahriş edebilir ya da kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir.

Göz bakımı yaparken iyi ve kaliteli kozmetik ürünleri kullandığınızdan emin olun. Hemen hemen tüm cilt tiplerinde aynı olabilen göz çevresinin mutlaka neme ihtiyacı olacaktır. 20′li yaşlarda göz çevresi jeli, 30′lu yaşlardan sonra ise göz çevresi kremi ile hem nem sağlayabilir hem de göz çevresinde yaşlanma belirtilerinin önüne geçebilirsiniz.

Göz altı torbaları ve morlukları, göz çevresinde kaz ayağı dediğimiz ince mimik kırışıklıkları, tüm kadınların göz çevresinde en çok şikayet ettiği konular olmaktadır. Herhangi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa, dışarıdan bakım ürünleriyle yapacağınız tedavi sonuç verecektir.

Göz altı torbalanmaları için uygulayabileceğiniz en basit yöntem, demlediğiniz çayı buz kalıplarında dondurarak, sabah akşam göz çevrenize uygulamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir