Home » güzellik-bakım » Zayıflama ve Kontür Düzeltme

Zayıflama ve Kontür Düzeltme

Zayıflama ve Kontür Düzeltme
Diyet ve egzersiz programları ile birlikte veya sonrasında ideal kiloya ulaşılmasına rağmen vücutta kol, karın, basen, diz arkası gibi bölgelerde oluşmuş ve her şeye rağmen giderilemeyen yağ kitlelerini yakmayı ve böylece daha düzgün konturlara sahip olmayı amaçlayan bir programdır.

Mezoterapi ile yağ metabolizması hızlandırılmakta, yağ hücrelerinin yaklaşık % 30′ luk bir kısmı parçalanmakta ve böylece hücre içinden serbest yağ kana geçmektedir. Kanda serbest olarak dolaşan ve enerji kaynağı olarak kullanılmadığı takdirde iç organ ve diğer yağ hücrelerine transfer olacak yağ miktarı ise merkezimize özel body wave egzersiz cihazı ile enerjiye çevrilmekte, bu sayede vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Haftada bir mezoterapi ve haftada iki kez body wave uygulaması ile yağ oranına bağlı olarak 5 – 10 haftalık bir program yapılmaktadır.

Bu uygulama mezoterapi tabancası ile yapılmaktadır. Enjeksiyon sonrası engellenemeyen morarmalar olabileceğinden dolayı uygulamanın yaz öncesi yapılması önerilmektedir.

Selülit Tedavisi

Cilt altında lenf drenaj eksikliğine bağlı olarak biriken ve sistemik dolaşıma katılamayan sıvının yağ dokusunda hücre içinde birikimi nedeniyle ciltte portakal kabuğu görünümü ile karakterize bir rahatsızlıktır. Selülit özellikle bayanlarda olmakla beraber baylarda da görülebilen bir sorundur.

Bozulan dolaşımın tekrar düzenlenmesi için pek çok uygulama yapılmakla beraber istenen sonuca ulaşmak çok güç olmaktadır. Tedavide mutlak dolaşımın açılması ve aşırı biriken sıvının hücrelerden uzaklaştırılması gerekir. Ancak bir çok uygulama sonuca ulaşmayı engellemektedir. Durum pek çok uygulamaya direnç göstermektedir.

Merkezimizde selülit tedavisi için 2 farklı uygulama yapılmaktadır. Bunlardan esas etkili olan ve drenaj kolaylaştırmayı amaçlayan Mezoterapi ve dolaşımı hızlandırarak sıvıların damar içine geçişini sağlayan BodyWave uygulamasıdır.

Derecesine göre 5-8 haftalık bir program sonunda selülitlerinizden tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir