Home » güzellik-bakım » GÜZELLİĞİNİZ İÇİN VAZGEÇMEMENİZ GEREKEN KURALLAR
güzellik için yapılması gerekenler, güzelleşmek için yapılması gerekenler, güzelleşmek için yapılmaması gerekenler

GÜZELLİĞİNİZ İÇİN VAZGEÇMEMENİZ GEREKEN KURALLAR

Günümüzde neredeyse her gün yeni bir güzellik kuralı, makyaj yapma tarzı çıkmaktadır. Yeni çıkan kurallar sayesinde alışık olduğumuz makyaj türlerinden vazgeçiyor ve bu yüzden çoğu zaman zorlanıyoruz. Hepimizin güzelliği, ten rengi, kaş yapısı, göz yapısı birbirinden farklıdır. Hal böyle olunca tekdüzeleşmiş kurallara uymak, hepimize yakışmıyor. Yani bu kurallar çoğu zaman bizleri zor durumda bırakıyor. Makyaj içinde moda içinde insanın en iyi kendisinin tanıdığını ve kendisine en çok yakışanın yine kendisi olduğunu asla unutmamalıyız. Hangi makyaj tarzı moda olursa olsun aşağıda sıralayacağımız genel kurallardan asla vazgeçmemelisiniz.

Odak yeri tek bir nokta olmalı

Göz makyajı, dudak makyajı birbirini tamamlamaktadır. Dolayısıyla ikisini birden star yapmak göze hoş görünmez. Ya göz makyajımızı ya da dudak makyajımızı parlatmalıyız. Örneğin, simsiyah hoş görünen göz makyajı yaptıysak dudaklarımıza soluk renklerde rujlar ya da en doğal tonlardaki rujları sürmeliyiz. Fakat tam tersi olarak kırmızı bir ruj sürdüysek, bu sefer de göz makyajımızı olabildiğince doğal bırakmalıyız.güzellik için yapılması gerekenler, güzelleşmek için yapılması gerekenler, güzelleşmek için yapılmaması gerekenler

Işıltılı makyajın günlük hayatta yeri yok deyimi yanlıştır

Işıltılı makyajların gece ya da özel günlerde kullanılması gerektiğini savunurlar. Oysa günlük hayatta da ışıltılı makyajlar yapabilirsiniz. Böylece yüzünüzü kalıplaşmış bir görüntüden arındırmış olursunuz. Kapatıcınız ya da fondöteninizi seçerken teninizin rengi ile uyumlu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Uyumsuz olduğunda vücudunuzun diğer görünen bölgeleri ile arasında çok farklılık oluşacağından kötü bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir.

Kaş şeklinizde trenleri takip etmeyi bırakın

Kaşlar ifadeyi fazlasıyla değiştirmektedir. Bu nedenle insanların doğal kaş yapılarını korumaları çok önemlidir. Günümüzde hemen hemen her yıl yeni bir kaş modeli çıkmaktadır. İnsanlar bu kaş modellerine göre kaşlarınız düzeltmekte ve aynı kalıptan çıkmış gibi dolaşmaktadırlar. Oysa kaşınızın yüzünüze en yakışan hali en doğal halidir. Kendi yüz tipinize uygun olan kaşı düzenlemeniz, trende uymanızdan çok daha hoş olacaktır. Son olarak allık sürmekten kaçınmayınız. Allıklar sizi çok daha sağlıklı gösterecektir. Özellikle pembe tonlarındaki allıkları hafif sürmeniz sağlıklı bir tene sahip olmanızı sağlayacaktır. Sıradan bir allık kullanırsanız uykusuz gözlerinizi ya da göz altı morluklarınızı asla kapatamazsınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir