Home » güzellik-bakım » Havuç Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı
havuç yağı kullanımı, saç bakımı, saç bakımında havuç yapı kullanımı

Havuç Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı

Havuç özünden elde edilen havuç yağı cildi besleyici bir o kadar da faydalı bir yağ türüdür. A, B1, B16 gibi vitaminleri içeriğinde barındırır. Cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerinde özellikle kullanılan havuç yağı, yazın aynı zamanda bronzlaşmak için cilde sürülen bir yağ haline gelmiştir. Çok faydalı olan havuç yağının içeriğinde A vitamini vardır. A vitamini genelde cildi rejenere eden ürünlerin tümünde vardır. Havuç yağının o açıdan rejenere özelliği bulunur. Her türlü bakım için havuç yağı kullanılır. Ter, sigara kokusu ve egzos kokusuna gün boyunca maruz kalan cildimiz bir süre sonra mat bir halde görünür. Havuç yağıyla zeytinyağını haftada bir karıştırarak krem sürer gibi yüzünüze yedirebilirsiniz. Yüzünüzde kalan yağ fazlasını sonrasında peçeteyle silmeniz gerekir. Kalan yağ çünkü göz çevresinde yağ bezelerinin çıkmasına neden olabilir. Bu işlemi haftada bir yapmaya devam ederek kısa sürede cildin parlak ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.havuç yağı kullanımı, saç bakımı, saç bakımında havuç yapı kullanımı

Diğer faydaları

Vücutta havucun ve yağının yarattığı diğer faydaları ise; vücuda direnç ve kuvvet verir. Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Bağırsak iltihaplarının tedavisi için kullanılır. Bağırsak kanamalarını durdurur. Müshil etkisi yapar ve ishalin kesilmesini sağlar. Diş etlerinin kuvvetlenmesini sağlar, diş açısından etkin rol oynar. Vücudu ültraviyole ışınlarına karşı korur. Erkenden cildin yaşlanmasını ve kırışıklığı giderir.

Saç bakımı için oldukça faydalı

Saça havuç yağının uygulanması ve saçı besleme süreci oldukça basittir. Yarım çay bardağı kadar havuç yağını bir kaseye koyun ve parmak uçlarınızla bu yağı hafifçe masaj yapar gibi temas ettirin. Saç derinizdeki kan akışını masaj arttıracak ve saç köklerinize daha fazla oksijen gitmesini sağlayacaktır. Bu masajı yaklaşık 10 dk kadar uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekletip ılık su kullanarak şampuanla saçlarınızı yıkayınız. Haftada bir gün bu bakım uygulandığında daha kaliteli ve daha sağlıklı saç köklerine sahip olabilirsiniz. Bu şekilde 1 ay devam eden saç bakımı sonucunda siz de olumlu etkileri görebilirsiniz. Saç derinizin kuruluğundan dolayı şikâyetçiyseniz dökülme sorunu yaşıyorsanız daha sağlıklı ve yumuşak saçlara kavuşmak istiyorsanız saçlarınıza havuç yağı bakımını uygulayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir