Home » Diğer » Hayvanlar Hakkında İlginç ve Şaşırtıcı Gerçek
ilginç bilgiler, hayvanlar hakkında ilginç bilgiler, hayvanlar alemi ilginç bilgiler

Hayvanlar Hakkında İlginç ve Şaşırtıcı Gerçek

“Bunları Daha Önce Farkettiniz mi?” Makalemde ilginç bilgiler derledim, şimdi hayvan dünyasında sıra. Birçoğu sık karşılaştığımız, küçükten büyüğe hayvanlar hakkında tüm ilginç bilgilere bakalım…ilginç bilgiler, hayvanlar hakkında ilginç bilgiler, hayvanlar alemi ilginç bilgiler

 1. Sadece dişi sivrisinekler ısırır.

Yaz aylarının kabusu, sivrisineklerin sadece kadınları ısırması ve kadın sivrisinekleri ile erkek sinekler arasındaki farkın daha uzun yaşamalarıdır. Yetişkin bir dişi sivrisinek 3-4 hafta yaşayabilirken, erkek sineklerin ömrü birkaç günle sınırlıdır. Karnı dolu; çok yaşıyor

 1. Pire atlaması kurşun daha hızlıdır.

Sineklerin güçlü bir rakibi olan kan emici pire de zıplamaları ile ünlüdür. O kadar ki birini görürsünüz, saniyeler içinde yer değiştirir. “Pireler gibi” “Pireler için yanan yorgan” terimleri bu hayvanın hızından geldi. Ve bilgilere göre, pire sıçraması kurşundan daha hızlıdır.

 1. Devekuşunun gözü beyninden daha büyüktür.

Devekuşunu bir sinek olarak adlandırdılar ve şöyle dedi:

-Ben bir deve dedim, nasıl uçulur ..

Böylece yük taşı dediler:

– Kuş olduğum anda, yük taşıyamayacağımı söyledi. Bu konuda anlatılan bu hayvanın gözü çok hızlı koşabilir, ancak uçamaz, et ve yumurta yiyebilir, tehlikelere karşı korumak için kafasını kuma gömer, beyinden daha büyüktür. Aslında, şaşırtıcı olmamalı; Eğer kocası vücudunu düşünmeden kafasını kuma gömerse, çok büyük bir beyin hakkında konuşamayız.

 1. Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar.

Ama belki de ömürleri olduğu düşünülen kelebekler belki de hayvanlar aleminin en büyüleyici ve masumlarıdır. Ne korku ne de panik. Bu renkli ve sevimli yaratıkların bir özelliği ayaklarıyla tatmalarıdır.

 1. At nalı yengecinin kanı mavidir.

Kabuğu kavisli olduğu için sağlık sektörü için çok önemli bir role sahiptir ve at nalı gibi göründüğü için bu ismi alan at nalı yengeçleri için çok iyi bilinen bir yengeç türüdür. Mavi kanlı bu yengeçler kanser tedavilerinde ve antibiyotik yapımlarında kullanılır.

 1. Deniz atlarının erkekleri hamile kalır.

Bir atın kafasına benzeyen, suda dik duran, denizden kurutulmuş ve dekor olarak kullanılan bu zarif hayvanın erkekleri doğurdu. Feminist bir hayvan demek 🙂

 1. Yunuslar bir gözü açık olarak uyurlar.

Deniz canlılarının en tatlı ve en akıllısı olarak adlandırılan yunuslar, gözleri açık olarak uyurlar ve uyurken bile yüzebilirlerdi.

 1. Denizanasının beyni yoktur.

Onları denizde gördüğümüzde korku yaratan bu hayvanların dokunuşları ile vücudumuzda yanma hissi yaratan beyinleri yoktur. Beyinsiz ve akılsızdır, ancak nasıl zarar vereceğini de bilir.

 1. Köpekbalıkları durmadan yüzüyor.

Bu vahşi, korkutucu, sevimsiz hayvanlar durmadan yüzecekti. Çünkü dururlarsa batar ve baskıdan ölürlerdi. Tabii ki ölmemeliydi, ama keşke biraz daha sevimli ve zararsız olabilseydi 🙂

 1. Sümüklü böceklerin 4 burnu vardır.

Özellikle nemli havalarda, bahçelerde, bu hayvanlar son derece esnek bir yapıya sahiptir, türlerinin en zararsızlarıdır ve geçtikleri yollarda iz bırakırlar, 4 burun vardır. Sanırım grip olanların kendilerini sevdiğini gördüğümüzde minnettar olmalıyız

 1. Bir timsahın gözleri arasındaki mesafe ayaklarının boyutuna eşittir.

Yaban hayatının en korkulan hayvanları olan timsahlar da deyimlere girdi. Genellikle “timsah gözyaşı” terimini kullanıyoruz. Sabit alt çene ve üst çene hareket eden tek hayvan olan timsahların çok küçük ayakları vardır. Öyle ki, gözleriniz arasındaki mesafe ayaklarınızın büyüklüğüdür.

 1. Köpeklerin ter bezleri ayaktadır.

Köpekler… Evimizde, bahçemizde, sokakta sıkça karşılaştığımız bu hayvanların ter bezleri ayaktadır. Terlerini pençelerinin altına atarlar.

 1. Eşeklerin gözleri dört ayağın hepsini görebilecek şekilde.

“Dünyanın en güzel gözleri eşekler üzerindedir” Ancak bu güzel gözlerin yanı sıra, dört ayağın hepsini görmek de esnektir. Bu nedenle, etraflarında olup biten her şeyin farkındalar ve mesafeyi, yakını, çok net bir şekilde görüyorlar.

 1. Develerin üç kaşları vardır.

Sütü çok faydalı olan ve uzun süre susuz yaşayabilen develerin yaşadığı coğrafya nedeniyle kumdan korunmak için üç göz kapağı ve üç kaşları vardır. Her neyse, vücutla ilgili yorumları her zaman yapılan deveyle dalga geçmek için başka bir sebep daha var.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir