Home » sağlık » Horlama İçin Bitkisel Çözüm
horlama çözümleri, horlama sorunu, bitkisel horlama tedavisi

Horlama İçin Bitkisel Çözüm

Önemsizce görünse de horlama, aslında önemli bir solunum rahatsızlığıdır. Cinsiyet ve yaş gözetmeksizin horlama herkes de görülebilir. Kesin ve kalıcı bir uygulama için horlamaya bitkisel çözüm gerekir. Birçok geçici metotlar horlama için bulunmaktadır. En yaygın olarak horlamaya çözüm olarak burun bantları, horlama yastığı ve horlama protezi kullanılmaktadır. Kolayca eczane ve marketlerden temin edilebilen burun bantları ile geçici olarak horlamaya çözüm bulabilirsiniz. Burun bantlarının amacı ise nefes almanızı uyku halindeyken sağlayabilmektir. Ancak şifalı bitkilerle hazırlanan horlamaya bitkisel çözüm kürü ile tamamen bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.horlama çözümleri, horlama sorunu, bitkisel horlama tedavisi

Tamamen uyku halindeyken nefes almak zorluğundan yaşanan rahatsızlık horlamadır. Zorla uyku halindeyken alınan nefesten çıkan sestir. Birkaç husustan dolayı nefes almak zorlaşır. Solunum rahatsızlıkları bunlardan biridir. geniz eti ve burun eti diye adlandırılan rahatsızlıklar ise solunum yolu rahatsızlıklarına örnektir. Burun eti ve geniz eti bulunan kişilerde uyku halinde aşırı horlama duyulur. Rahatsızlığı olan kişi tarafından bu durum fark edilmez. Solunum yolu rahatsızlığı yok ise bir diğer horlamanın nedeni de uyku halindeyken aşırı şekilde boğaz kaslarının geveşemesidir. Aşırı şekilde boğaz kaslarının gevşemesini şifalı bitkilerle hazırlanan kür ile bitkisel olarak horlamaya çözüm bulabilirisiniz. Bitkisel bir çözüm olduğundan hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu şifalı bitkilerle yapılan tedavi tamamen tedavi edicidir. Geçici değil, kalıcıdır.

Geçici olarak horlamaya pratik çözüm yöntemleri de çözüm bulabilirsiniz. Solunumda zorlanmasından horlayan kişinin horlama nedeni kaynaklanmaktadır. Genelde horlayan kişi baş dik pozisyında yatarken ya da fazla yastığı yüksek ya da alçak pozisyonda iken horlar. Kişinin bu durumda rahat nefes almasını sağlaması önerilir. Doğru uyuma pozisyonu ve doğru yastık seçimi kişinin horlamasının önüne geçecek ve sağlıklı bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Bitkisel çözüm

İhtiyacınız olan tek şey iki adet lahana yaprağı!

Düzenli olarak lahana yaprakları ile yapılan bitkisel kürü uyguladığınızda uyku apnesi (horlama) şikâyetlerinizden tamamen kurtulursunuz. Bir adet organik tarımda yetişen lahananın en dış iki yaprağını 15 dakika boyunca bir bardak suya koyup, kaynatıp içiniz. 15 gün boyunca bu kürü uygulayınız. Daha sonra 5 ya da 6 gün ara verip 15 gün daha uygulayınız. Hepsi bu işte kolay gelsin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir