Home » sağlık » İdrar Kaçırma Tedavisinde İzlenecek Yol Nasıl Olmalıdır?
idrar kaçırma, idrar kaçırma nedenleri, idrar kaçırma ameliyatı

İdrar Kaçırma Tedavisinde İzlenecek Yol Nasıl Olmalıdır?

Kişinin kontrolü dışında idrarını kaçırma durumudur. Bu durum daha çok yaşın ilerlediği zamanlarda görülmektedir. Sosyal hayatı ve hijyeniklik bakımından oldukça önemli bir konudur. Durum eğer ped kullanılacak kadarsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Bu tür idrar kaçırma tedavisi oldukça gelişmiştir

 İdrar Kaçırmanın Nedenleri:

 İdrar yollarının iltihaplanması mesane enfeksiyonu, taş, hormonal değişiklikler, stres, zor doğumlar, erkekler de prostat büyümesi ve menopoz gibi durumlarda idrar kaçırma olduğu görülmektedir.idrar kaçırma, idrar kaçırma nedenleri, idrar kaçırma ameliyatı

 İdrar Kaçırma Tedavisi:

İdrar kaçırmanın nedeni öncelikle tespit edilmelidir. İlk olarak egzersizlere başlanmalıdır. Bu egzersizler haftada 2-3 kere yapılmalıdır ve takip edilmelidir. Bu gibi hastalıkların tedavisinde ilaç kullanılarak kesin sonuçlara ulaşıldığı görülmektedir. Stres yani psikolojik sebeplerden dolayı idrar kaçırmada ilaç tedavisinde cevap alınamayabilir. Bunun için bir psikologdan yardım alınabilir. İdrar torbasının basıncı ölçülmeli ve ultrasonla mesanenin görüntüsü alınmalıdır. Bu herkesin başına gelecek bir durum olduğundan idrar kaçırma tedavisi de kaçınmamalıdır.

 İdrar Kaçırma Ameliyatı:

İdrar kaçırma tedavisinde eğer hasta hala eskisi gibiyse ameliyat edilir. Hasta lokal anestezi ile aynı gün içerisinde hastaneden çıkarılır. Artık bu tür ameliyat daha rahat acısız ve hastane de günlerce yatmadan taburcu olmaktadır. Ameliyat sonrası başarı oranı ½90- 95 oranındadır. Bu oran oldukça yüksek ve umut vadeden bir orandır.

 İdrar Kaçırma Ameliyatından Sonra Yapılacaklar:

Ameliyat sonrası her hangi bir olumsuz etkiyle karşılaşmazsınız. Yapmanız gereken ameliyat bölgesini temiz tutmanızdır. Açık ameliyat olmaması en büyük avantajlarından biridir. Bu durum hastanın kendini daha çabuk toparlamasına ve acısız bir operasyon geçirmesini sağlamaktadır.

 İdrar Kaçırma Ameliyatının Fiyatları Nedir?

Bu konuda uzman olan doktor  ile görüşebilirsiniz. Size tedavi sürecin de ve ameliyat sonrasında yapılacakları detaylı bir şekilde paylaşacaktır. Deneyimleriyle tedavinizde izlenecek yolda size yardımcı olaraktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir