Home » Diğer » İstanbul Esenler Sürücü Kursu
esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

İstanbul Esenler Sürücü Kursu

İstanbul’da pek çok semtte özel motorlu taşıt sürücü kursları bulunurken, bunların arasında yer alan İstanbul esenler sürücü kursu da pek çok sürücü adayına hizmetlerini sunmaktadır. Elbette ki verdiği ehliyet hizmetleri arasında tüm sınıflara ulaşabilmek mümkündür. Pek çok merkezde olduğu gibi burada da A sınıfından başlayarak, B sınıfı, E sınıfı ve diğer ağır taşıtlar için kullanılan sınıflarda kapsam içerisindedir.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

A sınıfı ehliyet hakkında

Bildiğiniz gibi A sınıfı ehliyet belgesi, motorlu bisiklet araçları için kullanılabilmektedir. Yine burada da belirli dereceler bulunurken, A1, A2 ve A sınıfı olarak değerlendirilmektedir. A1 en düşük güce sahip olan modeller için tercih edilirken, A2 de genel olarak normal kullanıma sahip olan ve gücü 35 kW’ yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu bisikletler için tercih edilirken, A sınıfı ise daha yüksek beygire, güce sahip olan modeller için tercih ediliyor.

B sınıfı ehliyet hakkında

Geçtiğimiz yılda yapılan gelişimler ile birlikte B sınıfına artı olarak B1 sınıfı da eklenmiş olmaktadır. B sınıfı normal otomobil kullanıcıları için gerekli olurken, B1 ise sadece otomatik vites araç kullanmak isteyenler için İstanbul esenler sürücü kursu tarafından hizmete sunulmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz B sınıfı, otomatik araçta kullanabilse de, B1 sınıfı için B sınıfı araçlar kullanmak mümkün değildir. Yani B1 sınıfı ehliyete sahip olan sürücülerin, sadece otomatik vitesli araçların kullanımı yasal görülmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir