Home » sağlık » Kaliteli İmplant Kullanımının Faydaları

Kaliteli İmplant Kullanımının Faydaları

İmplant diş sektöründe çok farklı bir yer edinmektedir. Sabit olan dişlerin kullanımı için hastalar çok eziyetler çekerek iyi bir netice almak isterler. Burada diş minesi açılarak diş yerine oyulmak sureti ile konulan diş yerleri implantın kökenini oluşturmaktadır. Aylarca sürebilecek olan bu tedavi için kendinizi hazır hissetmeniz gerekecektir. Çok ağrılı ve kanamalı olacak bu tedavi her hastaya uygulanmaktadır. Ancak uygulama bitiğinde kesin diş tedavisi problemine son veren implant tedavisi hastaların memnuniyeti ile karşılanmaktadır. Vidalar ile açılan kök yuvalarına eklenecek olan diş mineleri özel imalatlar altında yapılmaktadır.implant kullanımı, kaliteli implant markaları

Günümüzde Kaliteli implant markaları yurt dışından getirtilen markaları içermektedir. Ülkemizde henüz bu şamada bir firma olmadığı için ithal edilen malzemeler çok pahalı bir uygulamaya doktorlarımızı yöneltmektedir. Yeni yeni üretime başlayan Türkiye yine de büyük aşamalar kaydederek bu tedaviye de yetişmeye çalışmaktadır. Dışardan alınan ürünler çok pahalı oldukları gibi bir de sütlerine eklenen tedavi ücretleri ile oldukça pahalıya gelmektedir. Vücut yapısı ile uyumlu olması gereken bu ürünlerin sağlığa zararlı olmaması ve diş kemiği ile uyumlu olması gerekir. Yabancı bir maddenin vücutta kabul edilmesi hiç de kolay değildir.

Hekimin karar verebileceği markalar konusunda hastalar kendi hekimlerine kulak vermelidir. Kaliteli implant markaları hangi ülkeden alındığına göre de tartışılmaya açık bir konudur. Bazı dolandırıcı markalar ile üretim yaparak satış sağlayan implant üreticileri halk sağlığı ile oynamaktadır. Bu ürünler cerrahi işlemle açılan yuvalarda uyum sağlamadıkları gibi hastalara eziyetli olacak bu süreci de yaşatmaktadırlar. İmplant tedavisinde sabır en önemli yöntemdir. Açılan yuvalara yerleştirilen vidaların vücut ile bağdaşması gerekmektedir. Bu yüzden daha önce denenmiş ve garantisi olan ürünleri kullanmak en iyisi olacaktır. Tanınmış firmalar ile çalıştığınızda işiniz daha kolay olacaktır. Tıp açısından konulan prosedürlere uyan firmalar her zaman garantili ürünler sunabilir. Ülkemizden alacağınız ürünlerde değiştirme, oluşan parça sıkıntılarında şikâyetçi olma, beğenip beğenmeme şansınız daha çok olacaktır. Çin malı denilen sahte ürünleri fiyatı ne olursa olsun asla kullanmamanız hekim olarak kariyerinizde önemli olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir