Home » moda-giyim » Kapalı Hamile Bayanlar İçin Hamile Elbiseleri
kapalı kadın hamile kıyafeti, tesettürlü hamile kıyafeti, kapalı kadın hamile elbisesi

Kapalı Hamile Bayanlar İçin Hamile Elbiseleri

Kapalı hamile bayanlar hamilelik döneminde can sıkıntı durumlar yaşayabilirler. Kıyafet seçimi konusunda son derece zorlanabilirsiniz. Fakat üzülmeyin,hamileyken de son derece şık olabilirsiniz. Bu dönemde hamileler çok şanslıdır aslında çünkü diğer yıllara göre bir çok alternatif giysi seçme şansınız vardır. Kıyafet seçiminde ki ilk önemli nokta bebeğinizin rahatlığı  sağlığıdır. Şık olmak için bebeğinizin hareketlerini sınırlandıracak seçimlerde bulunmanız gereksiz olacaktır. Her kadın yeni kıyafetler almak ister,hamileyseniz ve yeni kıyafetler almak istiyorsanız belinize ve göğsünüze uygun kıyafetler seçmelisinizdir.  Karnınız şişmese bile belinizin kalınlaştığını hissederseniz kıyafetlerinizi giymekte zorlanabilirsiniz.  Hamilelik sürecinde ne kadar kilo alacağınız belli değildir.  Ve ne kadar genişlerseniz o kadar bol kıyafetler giymelisinizdir.kapalı kadın hamile kıyafeti, tesettürlü hamile kıyafeti, kapalı kadın hamile elbisesi

1.Sevimli T-shirt ler

Eğer hamileyseniz ilk özen göstermeniz gereken nokta bebeğinizin rahatlığı ve sağlığıdır. Tesettürlü kapalı hamile bayanlar için bu örnekler oldukça güzel görünmenizi ve rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Bu sevimli tshirtleri giyerseniz hem siz hem de bebeğiniz oldukça rahat edecektir.

2.Tesettür Hamile Elbiseler

Yine her kıyafette olduğu gibi tesettür hamile  elbise seçimi de yaparken bebeğinizin rahatlığını ve sağlığını düşünmelisiniz.  Her kadın her zaman şık olmak ister. Tesettürlü bayanlar da bu değişmez. Ama hamileyseniz ister tesettürlü ister tesettürsüz olun her zaman bebeğinizi düşünmek zorundasınız. Bu yüzden bebeğinizin sağlığını tehdit etmeyecek bol kıyafetler seçmelisinizdir. Özellikle göğüs ve bel kısmının bol olmasına dikkat etmelisiniz.

3.Tesettür Hamile Etekleri

Hamileyseniz kesinlikle rahat kıyafetler giymelisiniz.  Tesettür hamile eteklerinde kesinlikle likralı penye kumaşlar tercih edilmelidir.  Hava sıcaklıklarından dolayı  pantolon modelleri daha kullanışlıdır.  Fakat uzunluğuna dikkat edilmesi gerekir,fazla uzun tesettür hamile etekleri tercih ederseniz yürüyüş açısından zorlanmamış olabilirsiniz.

4.Tesettür Hamile Tunikleri

Yaz mevsiminde hamile olan bayanların en çok tercih edilen modelleri arasındadır. Tesettür hamile tuniklerini yaz mevsiminde açık renkli olanları tercih etmelisiniz. Oldukça kullanışlı olan bu tunik modelleri hamilelik döneminde sizin ve bebeğinizin hem rahatını hem de sağlığı düşünen bir model olarak nitelendirilir.  Tuniklerinizin altına ise beli lastikli yine sizi ve bebeğinizi rahatsız etmeyecek etek ve ya bol eşofmanlar tercih edebilirsiniz.

5.Düz Tabanlı Ayakkabılar

Her kadın da olduğu gibi tesettürlü kadınlar da ayakkabı seçiminde ince eleyip sık dokurlar. Özellikle tüm bayanlar için topuklu ayakkabı vazgeçilmez bir aksesuardır. Fakat hamileyseniz bu nokta da işler değişir. Çünkü hamileyken şıklığınızı bir kenara koyup rahatlığınızı düşünmeniz gerekmektedir.Hamilelik döneminizde  düz tabanlı ayakkabıları tercih ederek bebeğinizin ve sizin rahatını ve sağlığını korumuş olursunuz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir