Home » günlük hayat » Kışa Hazırlık Zamanı
Kışa hazırlık yapma, kışa nasıl hazırlanılır, kış için hazırlık yapma

Kışa Hazırlık Zamanı

Kış aylarının gelmesi ile mevsimsel değişimler kendini göstermeye başladı. Sofralarımıza gelen besinlerden üstümüze giydiğimiz kıyafete, içtiğimiz içeceklere kadar birçok şey değişmeye başladı. Yazın verdiği o rahatlık kendini bir anda soğuğun acımasız kollarına bizleri teslim etti. Mevsimsel geçiş bu yıl ülkemizde bir hayli hızlı oldu. İki gün öncesine kadar günlük güneşlik olan havalar bir anda yerini karla karışık yağmur yağışına bıraktı. Havaların bir anda soğuması üzerine elbette grip de saklandığı sığınaktan çıkıp binlerce kişiyi pençesine geçirdi.Kışa hazırlık yapma, kışa nasıl hazırlanılır, kış için hazırlık yapma

Kışın geldiği kuru soğukların başlaması ve yağışların artması ile resmileşmiş olduğuna göre artık sıra kışa hazırlık yapmaya geldi. İkliminden dolayı soğuk olan yerlerde yaşayan kişilerin şimdiden birkaç takım termal içlik almasını tavsiye ederiz. Termal içlik deyince her ne kadar akla erkekler gelse de bizce bayanlar da ihtiyaç duyuyorsa en azından pantolon altına içlik giymeli. Hasta olup yatmaktansa içlik giyip rezil olmak daima iyidir.

Bol bol vitamin almaya özen göstermeyi unutmayın. Mandalina, portakal vb. ne kadar sevdiğiniz meyve varsa evinize kilolarca alın. Düzenli olarak meyve tüketirseniz grip riskini o kadar aza indirmiş olursunuz. Kışlık kıyafet almaya şimdiden başlayın. Çünkü mevsimi tam anlamıyla geldiğinde kışlıkların fiyatı artacaktır. Kış soğuğundan korunmak için pamuklu ve orta kalınlıkta olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Aşırı kalın şeyler giymek yerine ince ince iki kat giyinmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü iki kat ince giydiğinizde dışarıdan gelen soğuk ilk kattan geçecek ve ikinci kata varıncaya kadar kırılacaktır. İkinci katta kırılan soğuk vücudunuza ulaşıncaya kadar etkisini bir hayli yitirecektir.

Eviniz sobalı ise odun ve kömür siparişlerinizi şimdiden verin. Doğal gazlı veya merkezi ısıtmalı ya da kaloriferli evde oturuyorsanız ısınmak adına size düşen görev faturalarınızı ve aidatınızı zamanında yatırmak olacaktır. Eğer evinizde hava geçiren pencere vb. varsa buraların hava geçirmeyecek şekilde ayarlanmasını sağlayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir