Home » moda-giyim » Kombin Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kombin yaparken dikkat edilecekler, nasıl kombin yapılır, kombin yapılırken nereler önemlidir

Kombin Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların büyük bir kısmı kombin yaparak olduklarından çok daha çık görünmeye gayret gösterirler. Yapılan bu davranış elbette iyidir. Ancak bazı şeylere dikkat edilmeden yapılan kombinler şıklıktan çok rüküşlüğü beraberinde getirmektedir. Bir bayansanız ve kombin yaparak daha şık görünmek istiyorsanız şu noktaları göz ardı etmekten kaçının.Kombin yaparken dikkat edilecekler, nasıl kombin yapılır, kombin yapılırken nereler önemlidir

Kendinize Uyan Kıyafetleri Tercih Edin

Bir yakınınızın, arkadaşınızın vb. herhangi bir kişinin giydiği bir elbiseyi çok beğenmiş olabilirsiniz. Aynı onun gibi şık görünmek için aynı kıyafetten satın almayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım olacaktır. Çünkü sizin teniniz ile onun teni birbiri ile aynı değildir. Başkalarına yakışan kıyafetleri değil de kendinize yakışan kıyafetleri giymeye özen gösterin. Bir kıyafetin beden ölçüleri tam vücudunuza göre olsun, boyunuzu ve elbiseniz ile giyeceğiniz ayakkabıya varıncaya kadar hemen hemen her şeyi göz önünde bulundurarak tercihte bulunun.

Kombini Bir Bütün Olarak Düşünün

Bir kıyafeti ya da kıyafet grubunu satın alırım sonradan ayakkabı ve benzeri şeyler ile kombinlerim diyerek alışveriş etmeyin. Bu yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Çünkü bir ürünü satın aldığınızda onun ile kombin edebileceğiniz şeyleri bulurken çok zorlanabilirsiniz. Bu sebepten dolayı büyük bir mağazaya gidin veya bir alışveriş merkezine uğrayın. Alışveriş etmek üzere gittiğiniz yerde bulunan giyim mağazalarını tek tek gezin ama alışveriş yapmayın. Öncelikle neler var bir göz atın ve ne ile neyi kombin edebileceğinize karar verin. Gözünüzde kombinlediğiniz ürünleri satın alın.

Kendi Zevkinize Önem Verin

Modaya ayak uydurmak elbette güzeldir, ancak sırf modanın o anki renklerine uyum sağlamak için hiç sevmediğiniz renkleri tercih etmeyin. Aynı şekilde normalde giymekten hoşlanmadığınız ürünleri sırf o yılın modası oldukları için alıp kullanmayın. Satın alacağınız ürünü kullanacak kişiler siz olduğunuz için başkalarının zevkinden çok kendi zevkinize önem vermeniz gerekir. Alışveriş yaparken tamamen bunun bilincinde olup alışveriş yapın. Alacağınız ürünleri kullanacak kişiler sizsiniz ve zahmet çıkartan ürünler baş belası olur. Mutlaka kendinizi rahat ettirecek şeyler satın alın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir