Home » Diğer » Köpekler İle Nasıl Baş Edilir?
köpekler ile baş etme, köpek eğitimi, köpekler ile başa çıkma

Köpekler İle Nasıl Baş Edilir?

Evden çalışmak, özellikle bir köpek sahibiyseniz hem bir nimet hem de bir mücadele anlamına gelebilir. Köpeğiniz, belki de sizin en iyi arkadaşınız ancak neredeyse her gününüzü ve her saatinizi birlikte geçirmek, tahmin ettiğinizden çok daha zorlayıcı olabilir. İşte bu süreci kolaylaştırarak konforlu bir şekilde geçirmenizi sağlayacak 6 ipucu…köpekler ile baş etme, köpek eğitimi, köpekler ile başa çıkma

1. Güne güzel ve uzun bir yürüyüşle başlayın.

Hangi köpek iyi bir yürüyüşü sevmez? Sabahları güneş ışığında sevimli dostunuzla beraber dışarı çıkmak, güne başlamak için kesinlikle mükemmel bir yoldur. Günün bu zaman dilimi, köpeğinizin dışarı çıkması ve tuvaletini yapabilmesi için harika bir zaman dilimidir. Egzersiz sadece köpeğiniz için değil; aynı zamanda sizin için de faydalıdır ve çalışırken üretkenliğinizi arttırmanızı sağlar. Bu yüzden güne köpeğinizle birlikte dışarı çıkarak başlayın ve günlük D vitamini ihtiyacınızı alın.

2. Oyun için mola vermeyi unutmayın.

Siz bütün gün işlerinizle uğraşırken köpeğinize oyun için herhangi bir zaman ayırmadığınızda bu durum, köpeğinizi üzer. Ayrıca, ara vermeden gün boyunca aynı şekilde çalışmanız sizin için de iyi değildir. Haliyle gün içinde köpeğinizle birlikte oyun oynamak için bolca zaman ayırmalı ve sevimli dostunuzun eğlendiğinden emin olmalısınız. Böylece siz de kendinizi çok daha enerjik ve mutlu hissedebilirsiniz.

3. Siz çalışırken köpeğiniz çiğneme kemiği ile eğlensin.

Sabırsız veya can sıkıntısına eğilimli köpekler için iyi bir çiğneme kemiği, birkaç saat boyunca muhteşem bir eğlence kaynağına dönüşebilir. Köpeğinizin en sevdiği çiğneme kemiklerini stoklayın ve siz işinize yönelirken onu uzaktan denetlemeyi de ihmal etmeyin. Bu yolla siz rahatça işinizi yaparken köpeğiniz de uzun bir süre kendi kendine eğlenebilir. Bu nedenle köpekler için çiğneme kemikleri aslında her iki tarafı da memnun etmeyi başarır.

4. Ya da sabırsız bir köpeğiniz varsa onu da Zoom’a dahil edin!

Siz ve diğer iş arkadaşlarınız evden çalışırken sık sık yaşanan dikkat dağıtıcı olaylar konusunda kolayca empati kurabilirsiniz. Haliyle köpeğiniz arka planda havlıyorsa onun kucağınızda durması ve video konferanslarınızda yanınızda bulunması, sürekli gürültü yapmasından daha iyi bir seçenek olabilir.

5. Evde hem kendiniz hem köpeğiniz için bol bol ikramlar bulundurun.

Atıştırmalıklar hem siz hem köpeğiniz için hayatın çok önemli bir parçasıdır. Mesainizi daha keyifli hale getirecek lezzetli “ofis atıştırmalıkları” alabilirsiniz. Benzer şekilde köpeğinizi iyi davranışları sonucunda ödüllendirebilmeniz için de ona özel atıştırmalıklar almalısınız. İşinize ara verdiğinizde sevimli dostunuzla birlikte biraz eğitim bile yapabilirsiniz.

6. Planladığınız programa sadık kalın.

Köpekler güvenilir bir rutin ister. Bunu, köpeğiniz için her gün dört gözle bekleyebileceği bir program yaparak sağlayabilirsiniz. Bu da tutarlı yemek saatleri, oyun süreleri ve yürüyüşler anlamına gelir. Güvenebileceği bir rutinin ve dört gözle bekleyebileceği faaliyetlerin olduğunu bilmek, köpeğinizin endişelerini yok etmesine yardımcı olur.

Sonuç

Evden çalışmak, ekstra verimli olmak ve evcil hayvanınızla biraz daha fazla zaman geçirmek için harika bir yol olabilir. Sabahları birlikte yapacağınız uzun bir yürüyüş, köpeğinizi formda ve mutlu tutmanın harika bir yoludur. Köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayan ve sizin de gün boyunca verimli çalışmanızı sağlayan, aynı zamanda onu güvende hissettirecek tutarlı bir programa uyduğunuzdan emin olun. Tüm bunlar; yemek, banyo molaları, yürüyüşler ve oyunlar için ayrılan zamanı içerir. Köpeğiniz için özel çiğneme çubukları, özellikle uzun süreli ve sürekli odaklanma gerektiren projeleriniz olduğunda onu mutlu ve meşgul edebilir. Köpeğinizin ihtiyaçlarına uyacak şekilde küçük ayarlamalar yapmanız gerekebilir ancak bu konuda tutarlı olduğunuz takdirde günün sonunda köpeğinizle beraber mutlu bir şekilde kanepeye uzanabilir ve Netflix izleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir