Home » güzellik-bakım » Kuru Saçlar İçin Maske Önerileri
kuru saç maskesi, kuru saç bakımı, kuru saçlara maske ile bakım yapma

Kuru Saçlar İçin Maske Önerileri

Avokado Maskesi: Bu maske için 1 avokado, 1 yemek kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız var. Avokadonun kabuğunu soyduktan sonra bir kaşık yardımıyla püre kıvamına gelinceye kadar ezmelisiniz. Daha sonra bal ve zeytinyağıyla avokadoyu karıştırılır. Krem kıvamına gelince saçlarınıza sürün ve 20 dakika bekletilmelidir. Maske şampuanla çıkarılabilir. Avokadolu diğer maske ise muzla hazırlanıyor. Yarım avokadoyu 1 orta boy muz, iki yemek kaşığı bal, 1 yumurta, 3 yemek kaşığı ayran (ve ya 2 yemek kaşığı yoğurt) ile 3 çorba kaşığı sızma zeytinyağıyla karıştırınız. Yine köklerden başlayarak uçlara kadar iyice yedirerek sürmelisiniz. Yarım saat beklettikten sonra nemlendiricili şampuanla yıkayınız.kuru saç maskesi, kuru saç bakımı, kuru saçlara maske ile bakım yapma

Kuru Saçlar İçin Muz Maskesi: İhtiyacınız olan malzemeler ise; 1 adet muz, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile 2-3 kaşık mayonez gereklidir. Muzu kaşıkla iyice ezdikten sonra diğer malzemelerle birlikte iyice karıştırınız. Krem kıvamına gelince tüm saçınıza sürüp 15-30 dakika beklettikten sonra yıkamalısınız.

İkinci muz maskesi için gereken malzemeler: Yarım muz, 2 çay kaşığı süt tozu, yumurta sarısı, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çay kaşığı limon suyu gereklidir. Tüm malzemeleri blender ya da rondo’da karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürüp 20 dakika bekletin ve iyice durulayınız.

Kuru Saçlar İçin Mayonez Maskesi: Mayonez saçları nemlendirmek için en etkili malzemelerdendir. Saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak yarım bardak ile bir bardak arası mayonezi saçlarınıza sürerek 15 dakika kadar bekletiniz. Normal bir şampuanla durulayınız. Mayonezli ikinci saç maskesinde ise avokadoya ihtiyaç var. Yarım bardak mayonezi yarım avokadoyu iyice ezdikten sonra karıştırınız. Yeşil bir krem kıvamına gelince köklerden uçlara kadar sürüp 20 dakika bekletin ve çıkarmak için şampuan kullanmalısınız.

Kuru Saçlar İçin Çilek Maskesi: 2 çorba kaşığı zeytinyağı, Çeyrek kilo çilek ile 1 yumurtanın sarısını karıştırın ve kuruyan saçlarınıza sürünüz. 20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayınız. İkinci çilek maskesi malzemeleri ise; 8 çilek ve bir yemek kaşığı mayonez gerekir. Çilekleri iyice ezin ve mayonezle karıştırıp saçlarınıza sürünüz. Bu maskeyi uygulamadan saçlarınızı hafifçe nemlendirmeniz daha etkili sonuç almanızı sağlar. 20 dakika kadar sonra bol su ve şampuanla yıkamalısınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir