Home » Dekorasyon » Kusursuz Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
ofis dekorasyonu, ofis dekorasyonu nasıl yapılır, ofis dekorasyonu ipuçları

Kusursuz Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofislerimiz de yaşam alanlarımızdandır ve günümüzün bir çok saatini ofislerde geçiririz. Neredeyse günümüz çalışma koşullarında evden daha fazla zaman ayırdığımız ofislerimizin dekorasyonuna gereken önemi ve ilgiyi göstermemiz gerekmekte. Çünkü, biraz önce dediğimiz gibi neredeyse evimizden daha fazla zaman ayırıyoruz. Ofis dekorasyonuna dikkat etmemiz, günlük stresimizi önlememize yardımcı olurken, yaptığımız işten daha fazla keyif almamız sağlayacaktır. Biz de sizler için bu yüzden bir rehber hazırlayarak yardımcı olmaya çalışalım istedik. İşte kusursuz bir ofis dekorasyonu için yapmanız gereken bazı detaylar.ofis dekorasyonu, ofis dekorasyonu nasıl yapılır, ofis dekorasyonu ipuçları

Ofis dekorasyonunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, masanızın hangi, konumda olduğudur. Bu yüzden ofis dekorasyonuna başlarken ilk olarak masanızın konumunu ayarlamanız gerekmektedir. İdeal masa konumu için, sol kısımdan ışık almasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Eğer çok hareketli bir mesleğiniz varsa, ofisinizde cam türevi şeyleri çok fazla bulundurmamaya özen gösterin. Böylece olası yaralanmaları önlemiş olursunuz.

Ofis dekorasyonunu çok fazla kalabalık tutmamaya özen gösterin. Çalıştığınız ortamda çok fazla eşya ve dekoratif ürün olması ofisinizi boğacaktır. Buna paralel olarak, sizinde çalışma isteğiniz azalacaktır.

Saldırgan renklerden olan kırmızı ve uyku getirici renklerden olan turuncuyu ofis ortamında kullanmamaya özen gösterin. Kırmızı renk, gün içersinde sizi sinirli ve agresif yaparken, turuncu renk ise, çalışma şevkinizi azaltacaktır.

Ofis dekorasyonunda bir diğer ayrıntı ise koltuklardır. Özellikle oturduğunuz koltuğun rahat ve ortopedik olması, işinizi yaparken rahatsızlanmanızı ve dikkatinizin dağılmasını önleyecektir.

Aydınlatma konusunda özelikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Loş bir ortamda yapacağınız çalışmalardan verim alamazsanız. Ayrıca, aydınlatması iyi olmayan ofisler genellikle öğleden sonra uykunuzu getirecektir.

Ofisinizde ayna kullanabilirsiniz. Ancak, ayna sayısını abartmayınız. Bu ofisinizi geniş gösterebilir, ama ayna kullanımına paralel olarak ofisinizin kalabalık görünmesine sebebiyet verecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir