Home » güzellik-bakım » Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz ile Erkeksi Bir Vücut
lazer lipoliz, lazer liposuciton, erkeksi vücuda kavuşma yolları

Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz ile Erkeksi Bir Vücut

Lazer Liposuction ile Lazer Lipoliz, Estetik operasyonlar denilince akla ilk kadınlar ve yaptırdıkları operasyonlar geliyor. Aslında son derece doğal bir çağrışım estetik ve kadın güzelliği. Bu doğal çağrışıma söyleyeceğimizi hiçbir şey yok. Ancak burada erkeklerin son yıllarda yüz ve beden estetiğine verdiği önemi de unutmayalım lütfen.

Liposuction EstetikinternationalBirçok neden erkekleri estetik operasyonlara yöneltiyor. Özellikle de ailesel nedenlerle, orta yaşın getirdiği yavaşlayan metabolizma, modern yaşamın dayattığı hareketten uzak bir yaşam tarzı, şehir hayatının getirdiği stres ve koşuşturmaca, sağlıksız beslenme sonrasında her geçen gün daha fazla kilo alıyor erkekler. İlk yağlanan bölgeleri ise, kadınlarda olduğu gibi göbek ve bel çevresi. Ve bundan kurtulmaları oldukça zor. Çünkü bel ve göbek çevresindeki yağlar yok edilmeye karşı adeta zırhla çevrilmiş gibiler. Vücudun diğer bölgelerine göre daha iri boyutlarda bu yağ hücreleri. Spora ve egzersize karşı dirençli. Dolasıyla göbekli ve bel bölgesi kaybolmuş erkek görüntüsü hızla yaygınlaşmakta. Kilo alınan bölgeler konusunda erkeklerin kadınlardan belki de tek avantajı basen bölgesinden, kalçadan kilo almamaları, bu bölgelerde yağlanmanın oluşmaması.lazer lipoliz, lazer liposuciton, erkeksi vücuda kavuşma yolları

Görselliğin ön plana çıktığı günümüz modern yaşamında artık erkekler de kadınlar kadar estetik bir vücuda sahip olmak, fazla kilolarından bölgesel yağlarından kurtulmak istiyorlar. Çünkü daha pozitif, dinamik bir duruş sergilemek ihtiyacı hissediyorlar haklı olarak. Sosyal yaşamda, iş hayatında, özel hayatında kendilerine olan güvenlerini tazelemek, motive olmak istiyorlar. Bunda haksız değiller.

Liposuction Yağlarından kurtulamayan erkekler son yıllarda sıkça yağ aldırma operasyonlarına başvuruyorlar. Birçok erkek hastam yağlarından ne kadar sürede kurtulacağını merak ediyor. Modern yaşamın hızı, estetik operasyonlardan da hızla sonuç alma beklentisi yaratıyor. Yağ aldırarak vücut şekillendirmede kullandığımız lazer lipoliz yöntemi bu beklentiyi karşılıyor diyebiliriz. Üstelik kalıcı olarak tek seansta hastalarımızı fazla yağlarından kurtaran bir yöntem.

Erkek hastalarımızın lazer lipoliz ile nasıl fit bir vücuda sahip olduğunu, onların en çok sordukları soruları burada bütün okuyucularımın dikkatine sunuyorum.

Erkeklerin beden estetiğini en çok hangi bölgelerdeki kilolar, yağlar bozuyor?

Modern toplumun erkeklerinde estetiğe bir eğilim doğdu. Vücutlarının estetik görünmesini istiyorlar. Fit olmak, etkileyici bir imaja sahip olmak istiyorlar. Orta yaş ve üzerinde bu imaja sahip olmak için spor ve diyet yapmak ciddi bir zaman, emek ve istikrar gerektiriyor. Günlük yaşamın trafiği içinde spor ve diyete zaman ayırmak, bunu periyodik olarak istikrarlı bir şekilde sürdürmek maalesef pek mümkün olmuyor. Fazla yağlar daha da büyüyor, kilolar artıyor. Vücudun fazla yağları yakma hızı orta yaş ve üzerinde yavaşlıyor. Bu da fazla yağları yok etmek için daha fazla egzersiz daha disiplinli beslenme anlamına geliyor. Erkekler en çok bel, göbek ve sırt bölgesinden kilo alıyor. Bu bölgedeki yağ hücreleri inatçı bir özelliği sahip. Spor  ve diyet yeterince etkili olmayabiliyor. Egzersiz ve diyet bırakılınca bu yağlar tekrar oluşuyor.

Erkeklerin vücutlarındaki fazla yağlardan kurtulmak için lazer lipolizi tercih etmelerinin sebepleri nelerdir?

Erkekler, estetik operasyonlarda kadınlardan daha titiz davranıyorlar. Daha çok soru soruyorlar. İnce eleyip sık dokuyorlar adeta. Operasyon öncesi ciddi araştırmalar yaptıklarını gözlemliyoruz. Hızlı ve kalıcı sonuç istiyorlar. Estetik operasyon geçirdiğinin anlaşılmamasını kadınlardan daha çok önemsiyorlar. Bunun nedeni de toplumdaki erkeklik algısı ve olası olumsuz eleştiriler.

Lazer lipoliz yöntemini yağlarından hızlı ve kalıcı olarak tek seansta kurtulmak için tercih ediyorlar. Operasyon sonrasında işe dönmede bir sorun yaşamamak, şişlik, morarma gibi sorunları minimum düzeyde yaşamak için lazer lipoliz ile vücut şekillendirme cazip bir estetik yöntem erkekler için.

Sosyal yaşama ne zaman tekrar dönebiliyor erkek hastalar?

Lazer Lipoliz Ahmet KaracalarLazer lipoliz ile yağ aldırma işleminden sonraki 2. günde erkek ve kadın hastalarımız işine, günlük yaşamına, sosyal aktivitelere katılım sağlayabiliyor. Bunu sağlayan, lazer lipolizin tek seansta kalıcı sonuç vermesi ve hızlı iyileşme süreci sağlaması.

Erkeklerde fazla yağlar bu yöntemle dışarı mı alınıyor, yoksa vücut içinde mi kalıyor?

Kadınlarda yapılan lazer lipoliz işlemi erkeklerde yaptığımız operasyonlarla farklılık göstermiyor. Yani kadın ve erkek vücuduna göre farklı bir işlem yapmıyoruz. Erkeklerdeki fazla yağlara yaptığımız müdahalede de yağlar vücut içinde kalıyor ve lenfatikler tarafından emilerek yok ediliyor. Kadınlara daha kalın ve geç deforme olan erkek cildinde bir sorun varsa, yani gevşeme, sarkma gibi bir problem varsa lazer lipolizde verilen lazer ışınları cildin sıkılaşmasını da sağlamaktadır.

Lazer lipoliz hastanede yatış gerektiren bir yağ yok etme yöntemi midir?

Bu yöntemin esas amacı vücudu şekillendirmek içindir. Hastanede yatış gerektirmez. Hasta, operasyon bittikten sonra evine rahatlıkla dönebilir.

Lazer lipoliz ile yağ aldırmanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemi son derece güvenilirdir. Kadın hastalarımızda olduğu gibi erkek hastalarımızda da herhangi bir yan etki gözlemlenmektedir. Amerikan FDA onaylı cihazlarla yapılmaktadır. Herhangi bir alerjik reaksiyon, kanama, sinirlerin harabiyeti, damarların zarar görmesi söz konusu değildir.

Bu işlem ne kadar sürede tamamlanıyor?

Lazer lipoliz işleminin süresi, müdahale edilecek, fazla yağları alınacak bölgelerin boyutlarına göre değişir. 15 dakika ile 1 saatte tamamlanan bir işlemdir. Günübirlik bir işlem olduğunun bilinmesinde fayda var.

Erkek hastamız örneğin göbeğindeki fazla yağlardan kurtulmak istiyor. Buraya uyguladığımız lazer lipoliz işlemini nasıl gerçekleştiriyoruz?

Lazer Liposuction, Narkoz gerektirmeyen lazer lipoliz işleminde müdahale edilecek olan göbek bölgesi uyuşturulur. Milimetrik küçük kesiler açarız. Ultra ince kanüllerle fazla olan yağ hücreleri dengeli bir şekilde, düz bir karın bölgesi elde edeceğimiz biçimde güçlü lazer ışınlarıyla yok edilir. Yani hücreleri patlatarak ortadan kaldırıyoruz. İşlemin tamamlanırken dikiş atmıyoruz. Çünkü kesiler oldukça küçüktür. Dikiş gerektirmez. Ayrıca hemen hiç kanama olmamaktadır.

Erkekler operasyon sırasında işlem bölgesine korse takıyor mu?

Operasyonun ardından müdahale edilen bölgenin sorunsuz ve istenilen formda iyileşebilmesi için 1 hafta korse takmak zorundalar. Liposuction’da ise korse kullanım süresi 1 ayı bulmaktadır. İşlem yapılan yerdeki gevşeyen cildin de zamanla sıkılaşıp kendini toparladığını gözlemliyoruz. 1.5-2 ayda tam iyileşmeyi gözlemleyen erkek hastalarımız, kalıcı olarak yağlarına elveda demenin estetik oranlara sahip fit bir vücuda kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir