Home » güzellik-bakım » Liposuction Ameliyatı Ne İçin Yapılır?
liposuction yapımı, liposuction nasıl yapılır, liposuction merkezleri

Liposuction Ameliyatı Ne İçin Yapılır?

Liposuction Yaptırmalı Mıyım?Liposuction ameliyatı, vücudun zayıflamaya yanıt vermeyen yağ dokularının alınması veya vücudun estetik açıdan daha iyi olmasını sağlamak için yapılan cerrahi işlemdir. Genellikle vücudun karın, basen, baldır bölgelerine uygulanır.liposuction yapımı, liposuction nasıl yapılır, liposuction merkezleri

Vücudun belirli bölgelerindeki yağ oranı daha fazladır. Yapılan spor ve diyetler o bölgenin incelmesine yardımcı olmaktadır. Liposuction ameliyatı kilo verme ameliyatı değildir. Aksine vücudu inceltme ve vücudu biçimlendirmeye yardımcı bir ameliyattır. Herhangi bir sağlık problemi olmayan, hamile veya emzirmeyen bayanlar ve yaşı çok ilerlememiş olan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Liposuction operasyonları birçok klinikte uygulanmaktadır. Bahçelievler liposuction merkezleri ve Bakırköy liposuction merkezleri, alanındaki deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Operasyonla ilgili detaylı bilgileri, Bahçelievler liposuction merkezleri ve Bakırköy liposuction merkezleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 Liposuction Yöntemi Nasıl Uygulanır?

 Estetik cerrahinin gelişmesiyle birlikte farklı liposuction teknikleri uygulanmaya başlanmıştır. Bu yöntemlerden bazıları ;

 Klasik liposuction: işlem yapılacak bölgede açılan 1-2 mm’lik kesikler açılır. Kesiklerde bulunan yağlar eritilir. Eriyen yağlar vakumlama yöntemiyle alınır.

 Lazer Liposuction: işlem yapılan bölgedeki yağlar lazer ışını yardımıyla eritilir. Açılan 1-2 mm’lik kesikler içerisinden vakumlanarak alınır.

 Lazerlipo Yöntemi: En gelişmiş teknik olarak bilinir. Lazer ile eritilen yağlar böbrek ve karaciğer ile atılır. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz.

 Liposuction operasyonunun süresi, alınacak kilo miktarına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişmektedir. Operasyon sırasın vücuttan alınan yağlar kişinin cinsiyetine ve kilosuna göre değişmektedir. Yaklaşık 5-6 kg yağ alınabilmektedir.

  Ameliyat Sonrası Oluşabilecek Sorunlar Nelerdir?

 Liposuction yöntemine bağlı olarak genel veya lokal anestezi uygulanır. Ameliyat sonrası iyileşme süreci iki haftayı bulmaktadır. İki hafta içerisinde hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. İşlem yapılan tekniğe göre ağrı oranı değişebilir. Ameliyat sonrası hastanın sıkı korse giymesi gerekir. Korse operasyon sonrasında cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

 Ameliyat sonrası sızıntı şeklinde kanamalar olabilir. Nadiren rastlanan bir durum olsa da enfeksiyon görülebilir. Antibiyotik kullanımıyla önlem alınmış olur. İşlem yapılan bölgede şişlik ve morluklar görülebilir. Ameliyat sonrasında kişi kilosuna dikkat etmezse ameliyat yapılan bölgelerde kilo artışı görülebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir