Home » Diğer » LPG’li ARAÇ BOŞA ATINCA STOP EDİYOR
lpgli araç stop sorunu, lpg yakıtlı araç boşa atınca stop ediyor, lpgli araç stop sorunları

LPG’li ARAÇ BOŞA ATINCA STOP EDİYOR

LPG sistemlerde araçlarda görülen bazı sıkıntılar sistemin kendisinden kaynaklanıyor olabilmektedir. Öncelikle seçilen markaya ve firma hizmetlerinedikkat edilmesi gereken bu nokta da güvenilin isimlerin tercih edilmesi gerekir. LPG sistemine sahip araçlarda karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de boşa atınca stop ediyor olması. Bu durumun farklı nedenleri bulunmaktadır. öncelikle gaz sisteminin sahip olduğu beynin doğru şekilde ayarlanmamış olması sistemin araç için yetersiz kalmasına buna paralel olarak da aracın stop etmesine neden olmaktadır. Gaz sistemi işin uzmanlarında araç için ayarlanmaktadır. Bu konuda yetersiz bilgisi olan insanların ayarlama yapmaları ya da beynin bozuk olması gaz sisteminin de etkilenip aracın stop etmesine neden olur. Eğer aracın beyninde sorun yoksa farklı bir nedenden dolayı araç stop etmeiş olabilir.lpgli araç stop sorunu, lpg yakıtlı araç boşa atınca stop ediyor, lpgli araç stop sorunları

Aracı boşa atınca stop ediyor olmasının nedenlerinden bir tanesi de motor ve regülatör dengesinin doğru ayarlanamamış olmasıdır. Tıpkı beynin doğru ayarlamadığında gazı aşırı göndermesiyle stop etmesi gib regülatör gaz basıncının motora giden hava ile dengeli olarak ayarlanmamış olması aracın stop etmesine neden olur. Dengeli gazın gönderilememesi aracın diğer aksamlarında bir yanda birikme diğer yandfa eksiklik oluşturur. Bunun gibi bir nedenden dolayı da araç arızalanabilir. aracın stop etmesinin bunun dışında bir nedeni de olabilmektedir. LPG li araçların karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de suyun eksilmesidir. Eğer suyun eksildiği farkedilmez ve ekleme yapılmazda yine aynı şekilde aracın stop ettiği görülmektedir. Araçtaki lpg beyni geç ısındığı için rölanti yapar bu nedenle de araç vitesi boşa atıldığında stop eder.

Gaz sistemin benzin sistemine ek olarak kullanılan bir düzenek olduğu için eğer aracın benzin sisteminde bir sorun var ve benzindeyken araç stop ediyorsa elbette gazda da stop edecektir. bu durumda öncelikle aracın benzin sisteminin düzeltilmesi gerekecektir. Aracı boşa atınca stop ediyorsa sorun motorun hava alması da olabilmektedir. Öhava filtresinin zamanından önce değiştirilmesi motora fazladan hava girmesine neden olur bu nedenle araç boşa atıldığında stop eder. Bu gibi olasılıklar öncelikle araç sahibinin gaz sistemini güvenli bir firmadan seçmesi ile telafi edilebilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir