Home » Diğer » Motorlu Kurye Olmanın Şartları Neler?
motorlu kurye olmak, moto kurye olma, nasıl moto kurye olunur

Motorlu Kurye Olmanın Şartları Neler?

Motorlu kuryeler,  yoğunlaşan trafiği daha hızlı aştığı ve akıcı bir şekilde teslimatı sağladığı için hayatımızdaki kurye teslimatı sağlayan avantaj birimidir. Motorlu kurye olabilmek için kaçınılmaz koşul A2 ehliyetli olmaktır. Ehliyetin araç sürmediği bir ülkede yaşıyorsak, motor kullanmasını da oldukça iyi bilmek gerekir. Motorlu kuryeler kısa mesafelere dağıtım yaptıkları için öncelikli olarak gidecekleri semt, mahalle veya sokaklara hakim olmaları da gerekmektedir.  Bilinmeyen sokaklarda teslimat adresi aramak, samanlıkta iğne aramaya benzer ve bir o kadar da yavaş sürer. Gerekli koşulların yanı sıra yan unsurlarında sağlanması, hem can sağlığımızın riske atılmaması konusunda hemde iş ahlakımızın güvenirliği açısından önem sağlamaktadır.motorlu kurye olmak, moto kurye olma, nasıl moto kurye olunur

Motorlu kurye olabilmek için düzgün bir iş diksiyonu özellikle iş alımları sırasında aranılan niteliktir. Her iş veren veya her firmalar, laubali konuşan eleman yerine daha iyi bir diksiyona sahip eleman çalıştırmak ister.  Yani A2 ehliyeti olup, motorlu kurye olmayı düşünmek, olaylara yüzeysel bakmaktır.  Çevreyle olan iletişiminden, hızlı motor kullanıp kullanılmamaya kadar her şey motorlu kurye olabilmenin niteliklerindendir.

Bazen herkes bulunduğu yörede, ilde veya ilçede iş olanakları bulmayabiliyor. Eğer istihdamın sağlanmadığı yörede yaşıyorsak, başka yerlerde motorlu kurye olmanın zor olduğunu belirtmek gerekir.  Fakat olaylara  da çok olumsuz bakmamak gerekir. Teknolojinin getirdiği ve herkesin cep telefonlarında var olan navigasyon sistemiyle bu sorun neredeyse en az seviyelere inmiştir. Birçok motorlu kurye artık gideceği yeri önceden navigasyon cihazları veya cep telefonlarıyla işaretlemekte, bu cihazlar sayesinde yoldayken bile adres tarifi almaktadır.

Motorlu kurye olan veya olmayı düşünenlere dikkat etmesini istediğimiz unsur ise trafiktir. Çünkü ilkokuldan beri eğitimini aldığımız trafik dersi özellikle Türkiye’de ve hayatımızda uygulanmadığını ölüm ve kaza oranlarından biliyoruz. Eğer aşırı hız tutkunu ve motoru araç gibi değilde arabaların aralarından geçerek teslimat sağlamayı düşünüyorsak değil motorlu kurye olmayı motor kullanmayı bile tavsiye etmemekteyiz.

Gereken koşullar ne kadar sağlanırsa sağlanılsın, A2 ehliyetiniz 10 yıllık olsa bile motorlu kurye olabilmenin kolay bir iş olmadığını belirtmek gerekir.  Teknoloji kullanımınız, diksiyonunuz ve motor sürme beceriniz belirtilenleri sağlıyorsa motorlu kurye olabilmek için önünüzde zorlu engel kalmamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir