Home » güzellik-bakım » Orta Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
orta yüz germe ameliyatı, orta yüz germe operasyonu, orta yüz germe işlemi

Orta Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Orta yüz bölgesinde askıları ve doldurma işlemleri genellikle birlikte uygulanmaktadır. Orta yüz germe ameliyatı genellikle yanak kısmında zamanla oluşan yumuşak doku kaybını gidermek için orta yüz bölgesine yağ enjeksiyonu yapılır. Yağ enjeksiyonu ile göz-yaşı oluğu deformitesi kaybedilir, yanak kısımları ve elmacık kemikleri belirginleştirilerek, yüzünüze tekrardan oval bir şekil verilir, burun-dudak olukları doldurulur. Yağ enjeksiyonu dolgunluk ve hacim vermesi dışında, içerdiği kök hücrelerin fibroblastlara dönüşmesiyle birlikte kollajen sentezini de arttırılmış olur. Cildinizin parlaklaşmasını ve genç görünmesini sağlar. Kırışıklıkları ve gözaltı morluklarınızı azaltır. Genç hastalarda ise tek başına yağ enjeksiyonu yeterli olabilir. Gelişimsel olan orta yüz kısmı basık olan genç hastalarda da yağ enjeksiyonu güzel bir tercihtir.orta yüz germe ameliyatı, orta yüz germe operasyonu, orta yüz germe işlemi

Nasıl yapılır?

Alt göz kapağı cerrahi işleminde ise amaç gözaltı kısmında oluşmuş olan torbaların alınması, bu yağların gözyaşı oluğuna taşınmasıdır. Yanak ile alt kapak ilişkisinin düzeltilmesidir. Genellikle beraberinde orta yüz askıları ve yağ enjeksiyonu da yapılır. Orta yüz germe ameliyatı işlemleri ya alt göz kapağı ameliyatı sırasında alt kapaktaki kesiden yapılır, ya da saçlı deriden yapılan kısa bir kesi yardımı ile endoskopik olarak yapılır. Göz kapağından yapıldığında kemik zarının altından ya da üzerinden yapılabilir. Endoskopik orta yüz germe işlemi saçlı deride yapılan kısa bir kesikten sokulan kamera yardımı ile yapılır. Bu ameliyat sırasında genellikle endoskopik alın germe de yapılır. Gerektiği durumlarda ağız içerisinden ilave bir kesi daha yapılabilir. Oldukça etkili bir yöntemdir, ancak çok uzun süren şişlikler ilk aylarda hastaları tedirgin edebilir.

Silüet askısı yöntemi nedir?

Silüet askı yöntemi orta yüzü bölgesini ameliyatsız askılamak amacı ile geliştirilmiş bir askı sistemidir. Saçlı deriden yapılan 1 cm’ lik bir kesi den yüze gönderilen özel ipler yardımı ile orta yüz bölgesi yukarı doğru taşınır. Genellikle ince ciltli ve orta yaşlı hastalar için uygundur. Yanağı yukarı çekerek, dudak-burun oluklarını en aza indirir, çene kenarındaki yığılmaları azaltır. Lokal anestezi altında ve ofis şartlarında gerçekleştirilebilir. Beraberinde yağ enjeksiyonu da yapılırsa etkisi artar. Etkisi geçtiğinde ipler tekrar yukarı çekilerek işlem yenilenebilir. Şişlik ve morarmaya neden olmaz. Hasta, ertesi gün normal hayatına dönebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir