Home » güzellik-bakım » Ozon Terapisi ve Kimyasal Kürler ile Çatlak Tedavisi

Ozon Terapisi ve Kimyasal Kürler ile Çatlak Tedavisi

Ozon Terapisi ile Çatlak Tedavisi
Ozon terapisi yüz yıllardır Avrupa ve Amerika’da çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Ozon terapisi ile çatlak tedavisi uygulamaları çatlakların derecesine bağlı olarak etkili sonuçlar vermektedir.
Ozon terapisinde kullanılan ozon gazı, uzaydan gelen özellikle güneşten gelen zararlı ışınları emerek yeryüzüne inmelerini engelleyen atmosferin Stratosfer tabakasında bulunur. Ozon gazına çok eski zamanlarda yunanca Tanrıların nefesi anlamına gelen “ ozein “ adı verilmiştir.
Ozon terapisi günümüzde birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır. Ozon gazı bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnişi sağlar, kanser hücrelerinin çoğalmasını ve büyümesini engeller, detoks etkisi ile vücudu temizler, vücutta ağrı kesici hormonların salgılanmasını sağlar.
Ozon terapisi ile çatlak tedavisi uygulamasında ise derideki çatlaklara ozon/oksijen karışımı enjeksiyon yapılır ve yapılan bu enjeksiyon sayesinde vücutta kolajen üretimi artışı sağlanır. Kolajen üretimine bağlı olarak çatlaklar dolar, deri kendisini yeniler. Cilt gerginleşir ve çatlakların beyaz olan rengi düzelir.
Ozon terapisi ile çatlak tedavisinde sağlıklı ve canlı deri hücrelerine zarar verilmeden deri yenilenmesi gerçekleştirildiği için uygulama sırasında veya sonrasında herhangi bir kızarıklık ya da şişme oluşmaz. Herhangi bir yanma veya batma hissedilmez. Acısız ve kullanımı kolay, zararsız bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling ile Çatlaklarınızdan Kurtulmak Çok Kolay
Cilt üzerinde meydana gelen çatlaklar özellikle kadınların en büyük kabusu. Sağlık konusunda herhangi bir tehlikesi bulunmayan çatlaklar, deri üzerinde meydana gelen yırtılmalar ile oluşuyor. Yani sağlık açısından ciddi olmayan deri lezyonları oluyorlar. Çatlakların oluşmasının en büyük sebebi vücutta meydana gelen hormon değişikleri oluyor. Cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ortaya çıkan çatlakların tedavisi tamamen kaybolmalarını sağlayamıyor. Lazer aletleri veya kimyasal peeling ile çatlak tedavisi uygulamaları çatlaklarda gözle görülür bir azalma sağlamaya yarıyor.
Çatlakların tedavisi tamamen yok olmalarını sağlamadığı için öncelik olarak çatlakların meydana gelmesini engellemeye çalışmanız gerekir. Bunun için cildi sürekli nemli tutmalı, bebe yağı ya da vitaminleri sürekli kullanmalısınız. Duş sırasında çatlak oluşabilecek bölgelere soğuk su tutmakta hücrelerin canlanmasını sağladığı için işe yarayan yöntemler arasındadır.
Ne yaparsanız yapın çatlak oluşumunu engelleyemediyseniz sizin için bazı tedavi yöntemleri bulunuyor. Kimyasal peeling ile çatlak tedavisi verdiği olumlu sonuçlar sebebi ile kadınlar arasında sıkça tercih ediliyor.
Kimyasal peeling ile çatlak tedavisi uygulamasında çatlakların oluştuğu bölgelere glikolik asit içeren solüsyonlar sürülür ve bu solüsyonların yardımı ile deri kendisini soyarak yenilemeye başlar. Genellikle 10 gün gibi bir süreçte ölü deri ciltten atılır ve yerine sağlıklı ve canlı deri oluşur.
Kimyasal peeling ile çatlak tedavisi uygulaması sırasında deride yanma ve batma hissedilmesi çok normaldir. Bu his uygulama bitiminde kaybolacaktır. Derinin kendini yenilediği süreçte kabuklar oluşacaktır. Bu kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Cildi besleyen nemlendiren ve yenilemeye yardımcı kremler ile cilt desteklenmeli ve

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir