Home » Diğer » Paintball İstanbul Fiyatları
paintball fiyatları ne kadar, gruplar için paintball fiyatları, grup paintball fiyatı

Paintball İstanbul Fiyatları

Son yıllarda, haftasonu aktivitesi olarak ülkemizde de daha çok tercih edilen Paintball’un 1970’lerin başında California eyaletinde çalışan birkaç orman görevlisinin ağaçları işaretlemek için boya atan tabancalar kullanımına başlamasıyla ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu uygulamanın sonucunda zevkli bir etkinlik olan paintball bulunmuş ve daha sonra kuralları geliştirilmiştir. Paintball’un kurallarının belirlenmesi ve düzenli sahalarda organize edilmesi ise yalnızca 10 yıldır gelişmiş bir uygulamadır. Türkiye’de paintball İstanbul şehrinde en yaygın olarak oynanmakla beraber 25 ilde daha paintball tesisleri hizmet vermektedir.paintball fiyatları ne kadar, gruplar için paintball fiyatları, grup paintball fiyatı

ABD çıkışlı bu oyun temel olarak şu kurallardan oluşur. Tarafsız olarak belirlenen hakemin kararları sorgulanmaz ve hakemlere nişan alınarak atış yapılmaz. Her takımın bir kaptan belirlemesi gerekir. Oyunun başlama aşamasında her iki takım oyuncuları başlangıç noktasının en fazla 1 kol uzağında yer alır ve takım kaptanları takımlarının hazır olduğunu hakeme bildirir. Hakem gerekli uyarıları verdikten sonra düdük çalarak oyunu başlatır. Oyuncu vücudunun neresi olursa olsun boyandığı an elenmiş demektir. Bununla birlikte, siperlerde bulunan kapsüllere çarpılarak oyuncunun üzerine boya sıçraması oyuncunun elenmesini gerektirmez. Elenebilmek için doğrudan vurulmuş olunması gerekir. Aynı anda birbirini boyayan iki oyuncunun ikisi birden elenir. Oyun alanı dışına çıkan oyuncu elenir.

Yukarıda kısaca kurallarından bahsedilen paintball İstanbul şehrinde oynanmak istenirse tercih edilebilecek birçok tesisi vardır. Tesisler seçilirken en donanımlı ve güvenli parkurları içeren tesislerin tercih edilmesi önerilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir