Home » anne-çocuk » Pedagog Tavsiyeleri Nelerdir?
pedagog önerileri, pedagog tavsiyeleri, pedagog önerilerinin yararı

Pedagog Tavsiyeleri Nelerdir?

Çocuklarımızı her anlamda daha güzel yetiştirmek isteriz. Fakat bazı sorunları çözerken tek başımıza üstesinden gelemeyiz. Bu konuda bir pedagoga boşvurmamız gerekebilir. İyi eğitim almış , tecrübeli bir pedagogtan alacağımız tavsiyeler çocuğumuzun gelişimi için daha yararlı olabilir. Pedagogumuz bize çocuk eğitimi konusunda yardımcı olan kişilerdir.

Ne tür tavsiyeler verilir

Pedagog tavsiyelerinin bir kaçı şu şekilde sıralanabilir. Bu tasvsiyeleri dikkate alarak çocuğumuzu daha iyi bir şekilde büyütüp gelişimini sağlayabiliriz.pedagog önerileri, pedagog tavsiyeleri, pedagog önerilerinin yararı

Gece tuvaletini söyleme eğitimi : Öncelikle bu sorunun önüne geçebilmemiz için çocuğunuzu tuvalete kaldırırken tam olarak uyandırmanız gerekli. Çocuğunuzu yarı uykulu kaldırıp tuvalete götürmenizin hiçbir yararı olmayacaktır. Çünkü çocuğunuz tuvaletini yaptığının bilincinde değil. Bu yüzden çocuğunuzun yürüyebilecek kadar uygusunun açılması ve sonra yeniden kalktığı yere yatırılması gerekmektedir.

Tırnak yeme sorunu : Pedagog tavsiyelerinden biri de tırnak yeme sorunu ile ilgili. Birçok kişi de bu sorun görülmektedir.  Bu konuda ki tavsiye ise bu konu ile ilgili çocuğunuzu hiç uyarmammanız gerekli. Hatta yanında bu konu hakkında konuşmamalısınız. Böylece çocuğunuz ilgi çekemeyecek ve ilgisini başka şeylerle çekmeye çalışacaktır. Bu dönemde çocuklar vücutlarıyla ilgili çok ilgili olmaktadırlar.

Dikkat etmemiz gereken birkaç husus

Bu şekilde tavsiyeler bulunmaktadır. Çocuklarınızın gelişimi için bir uzmana danışmanız her zaman sizin ve çocuğunuzun yararına olacaktır. Seçeceğiniz pedagogoun psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü bitirmiş olmasına gerçekten pedagog ünvanı taşıyabileceğini emin olduktan sonra göstermenizde fayda var ve çocuk psikolojisi konusunda yüksek lisans yapmış olmasıda önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir