Home » güzellik-bakım » Saç Ektirme Avantajları ve Dezavantajları
saç ektirmenin avantajları, saç ektirmenin dezavantajları, saç nasıl ekilir

Saç Ektirme Avantajları ve Dezavantajları

Saç ektirme işlemi her ameliyatta olduğu gibi çeşitli komplikasyonların görülebileceği bir operasyondur. Saç ektirme bir estetik işlemi olarak görülse de ameliyat gibi lokal anestezi kullanıldığından ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Hastanın kronik hastalıkları, alerjileri, kalp ya da tansiyon gibi rahatsızlıkları var ise saç ektirme işleminin gerçekleştirilmesi doğru değildir. Saç ektirme işlemden önce hastanın çeşitli kontrollerden geçirilmesi gerekmektedir. Aksi halde saç ektirme işlemi sırasında bazı sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu nedenle hasta mutlaka bilgilendirilmelidir. Bildiğiniz bir rahatsızlığınız ya da alerjiniz olmayabilir. Saç ektirme işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka çeşitli kontrollerden geçmeli ve herhangi bir rahatsızlığınız olmadığından emin olmalısınız.saç ektirmenin avantajları, saç ektirmenin dezavantajları, saç nasıl ekilir

Saç Ektirme Avantajları

Saç ektirmenin en büyük avantajı kişinin öz güveninin artmasıdır. Estetik açıdan daha iyi bir görünüme sahip olmak herkesin istediği bir durumdur. Saç dökülmelerinin psikolojik olarak tahrip ettiği kişilerin saç ektirme işlemi gerçekleştirmesi avantajlı bir durumdur. Saç ektirme doğal saçlara kavuşmanızı sağlamaktadır. Saç ektirme işleminin en önemli tarafı sonucun doğal görünebilmesi. Doktorun ve ekibinin saç ektirme işlemindeki başarısı, sonucun doğal görünümü ile doğru orantılıdır. İyi bir doktor ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ve de hastane ya da tıp merkezinde yer alan ameliyathanede gerçekleşmesi önemlidir. Saç ektirme işleminin gerçekleşeceği ortamın sessiz ve temiz olması şarttır. Doktorun dikkatini dağıtmayacak kadar sessiz bir ortamda işlemin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Saç Ektirme Dezavantajları

Saç ektirmek genel olarak avantajlı bir durumdur. Neredeyse her kişi tarafından yapılabilir oluşu özellikle en büyük avantajıdır. Fakat saç ektirmenin de bir takım dezavantajları mevcuttur. Örneğin saç köklerinin bir yerden bir yere nakli söz konusu iken saçların zarar görme olasılığı mevcuttur. Saç köklerinin bu esnada hiçbir zarar görmemesi ve steril bir ortamda işlem tamamlanana kadar saklanması gerekmektedir. Ayrıca doktorun konusunda uzman olmasının yanı sıra el becerisi açısından da yetenekli olması gerekmektedir. Saç ektirme belli bir girinti çıkıntı dahilinde saçların ekilmesi işleminin tamamlanması şarttır. Aksi halde doğal görünüm olmayacaktır. Doğal görünümde olmaması hastanın memnuniyetini oldukça düşürmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir