Home » Diğer » Sahte mücevher nedir ve sahte olduğu nasıl anlaşılır?
sahte mücevher nedir, mücevherin sahte olduğunu anlama, sahte mücevher nasıl anlaşılır

Sahte mücevher nedir ve sahte olduğu nasıl anlaşılır?

Maddi değeri bir hayli yüksek olan mücevherler satın alınırken özenli ve dikkatli davranılmalıdır aksi taktirde sahte yani imitasyon ürünler satın alabilirsiniz ve bu durumda mağdur olur paranızı kaybedersiniz ki, bu takılarda değerli taş ve madenler kullanıldığı ileri sürüldüğünden oldukça yüksek fiyatlara sahiptir.sahte mücevher nedir, mücevherin sahte olduğunu anlama, sahte mücevher nasıl anlaşılır

Açıkçası bir mücevherin sahtemi yoksa gerçek mi olduğunu çıplak gözle anlamak imkânsızdır. Bu nedenle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Uzman bir kişi tarafından test edildikten sonra bir takının saflık berraklık özelliklerine bakılarak takının değeri ya da sahte olup olmadığı net bir şekilde anlaşılmaktadır. Pırlanta ürünlerde sahtecilik daha fazla yapılmaktadır ve küçük taşlı pırlanta bir yüzüğe sahip olmak isteseniz bile yüklü bir miktarda ücret ödemeniz gerekir. Bu nedenle almayı düşündüğünüz takının orijinal olup olmadığından emin olmadan satın almamalısınız. Maddi değerinin yanında manevi değeri de olan bu takıları seçerken uzmanlardan yardım almak herkes için faydalı bir hareket olacaktır.

 Sahte takıların yapımında cam, seramik, çeşitli değersiz taşlar ve buna benzer maddeler kullanılmaktadır. Büyük bir ustalıkla yapıldığı içinde anlaşılması bir hayli zordur. Bu nedenle de mücevherler hakkında bilgi birikimi yüksek insanlara danışmak satın alacağınız ürünün sahtemi yoksa gerçek mi olduğunu belirlemenizde size büyük yardımlar sağlayacaktır. Sahte pırlantalarda daha yaygın olarak grafit ve antrasit kullanılmakta ve kusursuz denebilecek bir şekilde sahte pırlantalar üretilmektedir. Bu sayede de insanları kolaylıkla kandırabilirler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir