Home » Diğer » Sanal Tur mu Yoksa Diğer Görüntüleme Teknikleri mi Daha Kullanışlıdır?
sanal tur ne kadar kullanışlı, sanal turun faydaları, sanal tur niye tercih edilmeli

Sanal Tur mu Yoksa Diğer Görüntüleme Teknikleri mi Daha Kullanışlıdır?

Sanal tur, son yılların trend olmuş reklam ve tanıtım uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bir mekân tüm ayrıntılarıyla açıkça gözlemlenebilmektedir. Bu uygulama ortaya çıkmadan önce fotoğraf ve video gibi teknolojiler kullanılmaktaydı. Peki, sanal turu fotoğraf ve video gibi görüntüleme tekniklerinden ayıran nedir?Sanal tur, 360 derece panorama kalitesiyle bu uygulamayı kullananlara ve işletme müşterilerine etkili bir hizmet sunmaktadır. Videonun da 360 derece olduğu düşünülebilir ama videonun bu tur uygulamasına göre eksi tarafları vardır. Video öncelikle boyut olarak çok yüksektir. Bir CD’ye kopyalamak istediğinizde boyutu nedeniyle sorun yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir videoyu izlemek için beklemek zorunda kalabilirsiniz, hatta bazen takılma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Ama sanal tur uygulamasında kesintisiz ve hızlı bir şekilde mekânı gezme imkânınız vardır. Bu nedenle bu tur uygulaması daha kullanışlıdır.sanal tur ne kadar kullanışlı, sanal turun faydaları, sanal tur niye tercih edilmeli

Sanal turun fotoğrafla karşılaştırılması gerek bile yok aslında. Fotoğraftan her anlamda üstün olan bu uygulamanın öncelikle hareket ettirilebilme özelliğini söylemekte fayda vardır. Yani siz işletmenizin birçok yönden birçok fotoğrafını çekip internete aktarabilirsiniz ama bunlar bir müşteri için yeterli olmayabilir. Müşteriler her zaman daha detaylı görmek isterler gidecekleri yeri. Bu nedenle fotoğrafın artık mazide kaldığını söyleyebiliriz.

Kısacası sanal tur uygulaması fotoğrafa ve videoya nazaran daha kullanışlı ve daha etkileyicidir. Bu nedenle işletmeler de bu uygulama sayesinde yüksek kazançlar elde etme imkânı sağlayabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir