Home » sağlık » Şeffaf Diş Teli ile Tedavi
şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, şeffaf diş teli çeşitleri

Şeffaf Diş Teli ile Tedavi

Dişlerimiz gerek gülümserken gerekse de konuşurken estetik görünümümüzde oldukça etkili olmaktadır. Yani dişlerimizin düzgün olması ve konuşurken herhangi bir kötü görünüm yaratmaması bizlerin estetik görünümü için oldukça önemlidir. Ancak maalesef birçok kişi dişlerinde yer alan çapraşıklık, eğrilik, yamukluk veya konum bozukluğu gibi şikayetlerden dolayı gülmeye ve hatta konuşmaya dahi çekinmektedir. Ancak artık gelişe tıp teknolojisi ile beraber diş telleri geliştirilmiş ve dişlerimizdeki bu eğrilik ve bozukluklardan kolayca kurtulabilmekteyiz. Ancak diş telleri yaklaşık 30 yıldır metal diş telleri olarak kullanıldığı için yine dişlerde estetik görünümde kötü bir görünüm yaratmaktadır. Bu nedenle estetik görünümü önemli olan kişiler görünmez diş teli kullanarak dişlerindeki sorunlardan kurtulabilirler.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, şeffaf diş teli çeşitleri

Dişlerinizin tedavisine dikkat edin

Dişlerinizde eğer siz de eğrilik ve yamukluk yaşıyor ve artık bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız hemen dişlerinizin tedavi için başvurmalısınız. Artık diş teli ortodontik hareketler sağlayarak dişlerimizdeki bu çapraşık ve eğrilikleri rahatlıkla tedavi edebilmektedir. Bir süre diş teli kullanmaya maruz kalsanız da sağlıklı bir gülümseme için bu tedaviyi yaptırmalısınız. Beğenerek ve severek kullanacağınız görünmez diş teli genel olarak şeffaf diş teli olarak da nitelendirilmektedir ve dişlerinizde metal diş telleri gibi kötü bir görünüm yaratmamaktadır. Şeffaf diş telleri genel olarak 3 çeşit olarak bilinmektedir. Aralarında en çok tanınanı ve tercih edilen şeffaf plak olsa da lingual ortodonti ve şeffaf braket de yine yapılan diş telleri arasındadır.

Estetik kaygı yaşamaya son

Dişlerinizde sağlıklı ve düzgün bir görünüm görmek istiyorsanız dişlerinizde yaşadığınız diş problemlerinden bir an önce kurtulmalısınız. Artık gelişen teknoloji ile birlikte estetik görünümü önemli olan kişiler için görünmez diş teli tasarlanmıştır. Dişlerinizde hiçbir şekilde estetik bir kaygı yaşamadan dişlerinizin tedavisini bu şeffaf diş teli ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece dişlerinizde bulunan konum bozukluklarından tutun da eğrilik, çapraşıklık ve yamukluk gibi bütün şekil bozukluklarından kurtulabilirisiniz. Siz de hemen merkezimize gelerek dişlerinizdeki bu problemleri anlatın ve tedavinize başlayalım. Estetik kaygı yaşamanıza gerek kalmadan bu sorunlardan kurtulmak artık çok daha kolaydır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir