Home » güzellik-bakım » Şeffaf diş telinin iyi yönleri nelerdir?
şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş telinin iyi yönleri nelerdir?

Diş ve çene yapısına göre, aynı zamanda dişteki eğrilik ve sıkıntının derecesine göre farklı diş teli uygulaması yapılır. Dişin ön ve arka yüzeyinde uygulanan modeller yine hekimle hasta tarafından belirlenmektedir. Metal, şeffaf ve braketlerle diş tedavisi yapılmaktadır. Bu tedavi süreci belki de uzun sürecektir. Bazı hastalıklar dişlerinde bu görüntüyü görmekten hoşlanmayabilir. Bu tür diş teli uygulamalarında hastaların tercih ve talepleri çok önemlidir. Estetik olsun ve çok fazla fark edilmesin isteyenler için şeffaf diş teli önerilmektedir. Gerek uygulama gerek kullanma gerekse fiyatlar konusunda diğerlerinde çok aşırı bir fark olmayan bir modeldir.şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş telli modelleri de kendi aralarında ayrılır. Aynı metal braketler gibi dişin ön yüzeyinde uygulanan şeffaf modeller vardır. Braketler tek tek hazırlanır ve dişin ön kısmına tek tek yapıştırılır. Daha sonra aralarından sistemi birbirine bağlayan teller geçirilir. Uzun yıllar dayanıklılık gösteren bu yöntem her yaş grubu için önerebileceğimiz bir yöntemdir. Yaklaşık 5-6 yıl kullanılabilir. Ancak dışardan ağza ve dişe gelen sert darbelerde kırılabilir. Bu sistem arka yüzeyine de uygulanabilir. Porselen şeffaf diş braketleri görünmez diş telleri olarak da bilinirler. Şeffaf diş tellerinin diğerlerinden farkı daha estetik bir yapıya sahip olmasıdır. Hijyenik ve dayanıklı bir yapıya sahip olması da bu yöntemin tercih edilmesinde büyük bir etkendir.

Şeffaf diş teli şık bir tasarımdır. Hem dişinizdeki eğrilikleri tedavi eder hem de estetik bir görünüm içinde tedavi olanağı sağlar. Telsiz diş telleri de en estetik uygulamaların başında yer alıyor. Bu şeffaf diş telleri kategorisinde sunulan ürünlerin başında yer alıyor. Yalnız bu modellerin diğerlerinden farkı istenildiği zaman çıkarılıp takılma özelliğidir. Bu uygulama telsiz uygulama olarak da biliniyor. Ağız içinde kolay ve estetik bir uygulama arayanlar için önerebileceğimiz modeller arasında yer alıyor. Şeffaf diş telleri yapısı gereği diğerlerinden daha konforludur. Çünkü alerjik ciltler için metal braketler zararlı olabilir. Ancak porselen şeffaf braketler birçok cilde sorunsuz olarak uyum sağlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir