Home » güzellik-bakım » TESETTÜR BAŞÖRTÜSÜ NASIL BAĞLANIR?
tesettürde başörtüsü bağlama, tesettürlü bayanlarda baş bağlama, tesettür kıyafetli bayanlar başını nasıl bağlamalı

TESETTÜR BAŞÖRTÜSÜ NASIL BAĞLANIR?

Tesettür giyim ürünleri ve aksesuarları içerisinde şüphesiz ki en farklı şeklerde kullanabileceğiniz ürünler başörtüler olmaktadır. Farklı bağlama şekillerini kullanarak farklı görünümler elde etmeniz de olanak sağlayan tesettür başörtüsü ürünleri sayesinde aynı kıyafetle kullandığınız zaman bile çok farklı şekillerde kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.tesettürde başörtüsü bağlama, tesettürlü bayanlarda baş bağlama, tesettür kıyafetli bayanlar başını nasıl bağlamalı

Her başörtüsünü farklı şekillerde bağlayabilmeniz mümkün olduğundan dolayı dilediğiniz şekillerde kullanarak farklı bir görünüm elde edebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra başınızı kapatmak için kullandığınız her örtüyü de farklı şekillerde bağlamanız mümkün olmaktadır. Genel olarak tesettür başörtüsü bağlama şeklinin ise sık kullanım şekillerinden birini anlatabilmemiz mümkün olmaktadır. Bunlardan birine göre bone kullanacaksanız bonenizi taktıktan sonra başörtünüzü üçgen şeklinde ikiye katlamanız gerekmektedir. Tam olarak bir kenarı karşı kenarı ile üst üste getirerek yapabileceğiniz gibi başörtünüzün arkada kalan kısmını daha uzun göstermek için dilerseniz tam uç uca getirmeden de kullanabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra tesettür başörtüsü üçgen haline getirildikten sonra uzun kalan kısmın ön tarafta kalmasını sağlayıp tam olarak başörtünüzü iki yanda eşit boylarda tutarak kafanızda ortalamanız gerekmektedir. Bunu da yaptıktan sonra başörtünüzü sıkı bir şekilde başınızda sabitlemek için tam yanağınızın altından toplu iğne ile iğnelemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca dilerseniz başörtünüz kaymasın diye başınızın üstünden de bonenize sabitlemek için bir toplu iğne kullanabilmeniz mümkün olacaktır. En klasik başörtü bağlama şekli olan bu yöntem sayesinde dilediğiniz gibi rahat bir başörtüsü kullanımına sahip olmanız mümkün olacaktır. Başörtünüzün kumaşı kaymaz özellikte ise başınıza boneniz vasıtası ile sabitlemek için bir toplu iğne kullanmanız gerekmeyecektir.

Tesettür giyimin en önemli öğesi olan başörtülerinizi bu şekilde bağladığınız zaman kıyafetinizin üzerine açıkta kalan yerleri bırakabilmeniz mümkün olacağı gibi dilerseniz kıyafetinizin içerisine de alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu klasik yöntemi kullanıp dilerseniz tesettür başörtüsü modelinizin boşta kalan kısımlarını boynunuza dolayarak da farklı bir görünüme sahip olabilmeniz mümkün olacaktır. Bu bağlama şekillerini kullanırken mümkün olduğunca saçınızı kapatmaya ve boynunuzun açıkta kalmamasını sağlamaya dikkat etmenizin büyük bir önem taşıdığını da unutmamanız gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir