Home » moda-giyim » Tesettür elbise altına ayakkabı seçerken nelere dikkat edilir?
tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür elbise altına ayakkabı seçerken nelere dikkat edilir?

Tesettür elbise altına ayakkabı alırken elbisenin renginden modeline ve günlük veya özel bir gün için özel bir tasarım olmasına kadar dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Evde, işte, düğünde ve mezuniyet törenlerinde kısacası her kıyafet tarzında olduğu gibi tesettür giyim tarzında da gideceğiniz mekân giyeceğiniz ve tercih edeceğiniz ayakkabı modeli için belirleyici bir unsurdur. Eğer abiye bir tesettür elbise altına nasıl bir ayakkabı giyeceğinize karar veremediyseniz, önce elbisenizin rengini ve modelini belirleyin. Öncelikle böyle bir ortamda kesinlikle sivri topuklu bir ayakkabı giyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü abiye elbiselerde zarafeti ve inceliği ancak şık ve ince topuk bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Daha günlük ve rahat bir elbise altına spor ayakkabı dahil son derece özgür bir ayakkabı seçebilirsiniz. Tesettür hiçbir zaman sizin giyim tarzınıza engel değildir. Bu şekilde de kendi tarzınızı yansıtacak bir giyim tarzı belirleyebilirsiniz. Tesettür giyimde de ayakkabı seçeneğiniz her bayanın olduğu gibi sizin de sınırsız hakkınızdır. Topuklu, spor, babet, postal, farklı renk ve model seçenekleri ile yüzlerce hatta binlerce ayakkabı seçeneğiniz olacak. Tesettür elbise ile kombin yapmak üzere ayakkabı seçerken kesinlikle kendinizi belli modellere sınırlamayın. Çünkü her tarz ayakkabıyı elbiseleriniz kombin yaptığınız sürece giymeniz mümkün. Kombin yaparken bağlı kalacağınız tek kural elbisenizle uyumlu olmasıdır.

Elbisenizin altına ayakkabı seçimi yaparken eşarptan çantaya hepsi ile uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin elbisenizin rengi ile uyumlu bir çanta ve çantayla uyumlu ayakkabı baştan sonra tarz yaratacak kombinler için biraz daha yaratıcılığınızı kullanmanız gerekecektir. Bayanlar bir ayakkabı alırken yalnızca tek bir kıyafeti düşünmemelidir. Evdeki diğer elbise, etek veya kıyafetlerini de hesaba katarak ayakkabı seçimi yaparsa daha geniş bir kullanım alanı yaratacaktır. Tesettür elbise kışlık, yazlık ve baharlık olarak da farklı kategorilere ayrılır. Bu yüzden mevsime göre ayakkabı seçimi de doğru bir kombinin önemli parçasıdır. Örneğin yazlık bir elbisenin altına kış tarzı bir bot giyilemeyeceği gibi kışlık bir elbise ile sandalet giymek de doğru olmayacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir