Home » moda-giyim » Tesettür Giyimde Ayakkabı Nasıl Seçilir?
tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür Giyimde Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Tesettür giyim konusunda çoğu bayanın bazı zorluklar yaşadıkları bilinmektedir. Bu durumda bayanların tercih yaparken dikkatli ve özenli davranmaları şık ve tarz görünmeleri açısından çok önemlidir. Genellikle kapalı bayanların şık ve modern görünemeyecekleri konusunda bazı iddialar bulunmaktadır. Ancak özenli ve doğru bir seçim sonucunda kapalı bayanlarında gayet şık görünebilecekleri bilinmektedir. Tesettür elbise seçimi kadar altına giyilen ayakkabı da çok önemlidir. Bayanların genel olarak şıklıklarını tamamlayan en önemli aksesuarlardan birisi ise ayakkabılar olduğu için dikkatli ve özenli bir seçim yapmak çok önemlidir.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür elbise altına ayakkabı seçerken elbisenin modeli de çok önemlidir. Genellikle spor model elbiselerin altına klasik model ayakkabı giymek oldukça özensiz ve rüküş bir görünüm ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumda özenli davranmak çok önemlidir. Genel olarak elbisenin uzun mu yoksa ayakları gösterecek kısalıkta mı olduğu dikkate alınır. Eğer çok uzun bir elbise ve siz elbisenizin yerlerde sürünmesini istemiyorsanız ayrıca daha uzun ve ince bir görüntü istiyorsanız topuklu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece daha özenli ve daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra genel olarak uzun boylu bayanlar daha uzun olmamak adına babet ayakkabılar gibi düz taban ince ayakkabılar ile kombin yapabilirler. Tüm bunların dışında spor model elbiseler ya da pantolonlar ile spor ayakkabı kombini yapmak daha şık ve daha uyumlu görünmek adına çok önemlidir.

Tesettür elbise altına ayakkabı seçerken elbise ile ayakkabının uyumlu olması da çok önemlidir. Genel olarak renk uyumlarına da dikkat ederek baştan ayağa uyumlu görünebilirsiniz. Bunun yanı sıra genel olarak elbise seçimini ayakkabılar ile tamamlamak çok önemlidir. Genellikle elbiselerin altına giyilecek olan topuklu ayakkabı hem daha modern hem de daha kadınsı bir görüntü oluşturacaktır. Bu durumda ise genel olarak bayanların şık ve özenli görünmeleri sağlanabilir. Ayakkabı seçimlerini kıyafetler göz önünde bulundurarak yapmak ve her elbisenin altına giyecek en az bir adet klasik düz taban, topuklu ve bunun yanı sıra spor ayakkabı almak zorluk yaşamadan giyinmek açısından çok önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir